Доступність посилання

ТОП новини

Новий палестинський уряд склав присягу, «Хамас» називає його незаконним


Присягу нового кабінету прийняв Президент Палестинської адміністрації Махмуд Аббас на церемонії в Рамаллі на Західному березі Йордану. Водночас Махмуд Аббас видав указ, яким оголосив поза законом два збройні формування «Хамасу».

Присягу нового кабінету прийняв Президент Палестинської адміністрації Махмуд Аббас на церемонії в Рамаллі на Західному березі Йордану.

У новому уряді на чолі з колишнім економістом Світового банку Саламом Файядом немає жодного представника угруповання «Хамас».

Водночас у ньому є тільки один представник президентського руху «Фатх». Більшість міністрів — незалежні; серед них є правозахисники і бізнесмени.

У скороченому кабінеті його прем’єр Салам Файяд обійматиме також посади міністрів закордонних справ і фінансів.

Напередодні складення присяги, в ніч на неділю, Махмуд Аббас своїм указом скасував затвердження уряду в парламенті, де переважають представники радикального ісламістського угруповання «Хамас».

У відповідь «Хамас», який тепер повністю контролює іншу частину палестинських територій, смугу Гази, знову заявив, що вважає цей уряд незаконним і не співпрацюватиме з ним.

Водночас Махмуд Аббас видав указ, яким оголосив поза законом два збройні формування «Хамасу» — через їхню участь у «збройному перевороті».

А Салам Файяд перекрив доступ усуненим міністрам попереднього уряду до урядових коштів.

Напередодні представник США в Єрусалимі оголосив, що його країна після принесення присяги новим надзвичайним палестинським урядом може розблокувати 15-місячні економічні санкції, які наклали на попередній уряд під проводом «Хамасу». Це угруповання, яке прийшло до влади в березні 2006 року, у США, ЄС і Ізраїлі вважають терористичним.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Егуд Ольмерт заявив, що створення нового палестинського уряду відкриває «можливість поновити мирні кроки».

Тим часом ізраїльські військові повідомили, що армія країни зайняла позиції на півночі смуги Гази як «запобіжний захід».

Палестинський Президент розпустив попередній «уряд національної єдності» під проводом «Хамасу» після того, як представники цього угруповання зброєю витіснили зі смуги Гази сили «Фатху».

По тому на Західному березі бійці «Фатху» захопили приміщення установ, підконтрольних «Хамасові».
XS
SM
MD
LG