Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко: «заморожені конфлікти» необхідно врегульовувати шляхом політичного діалогу


«Формула врегулювання… в рамках міжнародного права є одна: перш за все, це визнання територіальної цілісності. Немає дискусій щодо цього принципу», — наголосив український керівник.

На цьому наголосив Президент України після завершення саміту Організації за демократію та економічний розвиток — ГУАМ у Баку.

«Формула врегулювання, незалежно від того, чи це Придністровський конфлікт, чи Нагірний Карабах, чи Південна Осетія, в рамках міжнародного права є одна: перш за все, це визнання територіальної цілісності. Немає дискусій щодо цього принципу», — наголосив український керівник.

Він також заявив, що країни — учасниці саміту розглянули можливість створення власного миротворчого контингенту, який діяв би в рамках мандату ОБСЄ чи Ради Безпеки ООН.

Водночас Президент Грузії Михеїл Саакашвілі заявив, що не вважає Південну Осетію зоною замороженого конфлікту.

За його словами, в цьому грузинському регіоні взагалі не йдеться про конфлікт між людьми: «Є конкретні дії, що караються законом, конкретних нахабних представників місцевого криміналітету», — наголосив Саакашвілі.

Південна Осетія є невизнаною республікою, яка формально належить до складу Грузії, але фактично вже понад 10 років контролюється місцевим проросійським керівництвом.
XS
SM
MD
LG