Доступність посилання

ТОП новини

Дітей-сиріт у Львові викидають на вулицю — і жодної за те відповідальності


Галина Терещук Львів, 19 червня 2007 р. (RadioSvoboda.Ua) - У Львові та області роками відпрацьовується сценарій позбавлення житла неповнолітніх дітей-сиріт. Однак жодна кримінальна справа не доведена до суду. Нещодавно історія з виселенням дітей-сиріт набула у Львові великого суспільного резонансу.

Майже 4 тисячі дітей-сиріт чи напівсиріт упродовж року потрапляють у притулок для неповнолітніх у Львові. І саме від них працівники дізнаються десятки історій, як неповнолітніх сиріт позбавили права спадкоємця на житло батьків.

Про порушення житлових прав 18-річної Юлі та її 8-річного брата Олександра Кузичкіних, які 5 років тому стали сиротами, повідомив начальник служби у справах неповнолітніх Володимир Лис наприкінці травня на нараді в обласній адміністрації. Ситуація перебуває під особистим контролем голови обласної адміністрації, який вимагає покарати винних посадовців опікунської ради Залізничної райадміністрації Львова і порушити карну справу за фактом зловживань службовим становищем. Однак вимоги керівника області досі без відповіді.

Одна сумна історія

На ім’я неповнолітніх Кузичкіних торік бабуся придбала житло у селі Мальчиці Яворівського району. Однак опікунська рада, яка видала дозвіл на перереєстрацію, проігнорувала той факт, що сільська хата з 1940 року непридатна для життя взагалі, а точніше, перебуває в аварійному стані: без газу, світла і води.

Спершу дітьми опікувалась їхня прабабця, яка мала квартиру у Львові. Торік влітку жінка померла і опікункою стала бабуся. Восени вона звернулась із заявою в опікунську раду Залізничної райадміністрації і попросила дозволу перереєструвати місце проживання дітей зі львівського помешкання у село. За місяць дозвіл мала на руках. Взяти такий дозвіл доволі складно, коли батьки хочуть поліпшити житлові умови для родини.

4 місяці тому служба у справах неповнолітніх ОДА передала матеріали цієї справи у правоохоронні органи, вона перебувала в обласній прокуратурі. Однак кримінальну справу не порушили, повідомляє Галина Кіра, начальник відділу із захисту прав і свобод неповнолітніх Львівської обласної прокуратури.

Правоохоронці і працівники прокуратури не побачили фактів зловживань з боку чиновників райадміністрації. Сьогодні діти уже знову зареєстровані у львівському помешканні завдяки великому розголосу справи. Але є ще один момент. Як стало відомо Радіо Свобода, перша опікунка дітей, прабабця, своє помешкання заповіла онучці Юлі. Що із цим житлом – справа слідчих.

Незахищені діти стають жертвами квартирних аферистів

Опікунська рада Залізничної райадміністрації Львова не вперше у центрі скандалу, який стосується прав дітей-сиріт на житло. Але ніхто із чиновників не був звільнений.

Такі порушення є у кожній районній адміністрації Львова. Це стверджує Володимир Лис, начальник служби у справах неповнолітніх ОДА. Переважно нові опікуни викидають дітей-сиріт на вулицю. За кожною дитячою історією стоять чиновники.

На Львівщині на обліку перебувають 1258 неблагополучних родин. У них проживають майже 3000 незахищених дітей, які будь-якої миті можуть стати жертвами квартирних аферистів.
XS
SM
MD
LG