Доступність посилання

ТОП новини

... І вилетить пташка! Київська влада бореться проти використання тварин вуличними фотографами


ГЛАС НАРОДУ: /images/photo/question_50.jpg Чи хотіли б ви сфотографуватися з тваринами? Як ви ставитеся до цього виду бізнесу? /images/photo/SL_16.06.2007_n1.jpg Володимир Небесний, колишній фотограф, пенсіонер: - Тварин не треба мучити, я проти фотографування з ними. Тягають їх, гроші на них заробляють. /images/photo/SL_16.06.2007_n2.jpg Оксана, студентка: - Я з тваринами ніколи не фотографувалася. Але моє ставлення до цього позитивне. Якщо господарі заробляють на них гроші, то можуть нормально до них ставитися. /images/photo/SL_16.06.2007_n3.jpg Едуард Григорович, інженер: - Якщо у людини немає іншого шляху заробляти, то це теж добре. Тут взаємна має бути користь. /images/photo/SL_16.06.2007_n4.jpg Елла Дмитрівна, колишній педагог, пенсіонерка: - Я не бачу нічого поганого, коли люди, а особливо діти фотографуються з тваринами. Догляд має бути за ними лише. /images/photo/SL_16.06.2007_n5.jpg Роман, фотограф: - Як на мене, з тваринами фотографуватися неестетично. Я кілька разів бачив, як господарі їх смикали, били, мені це не подобається. /images/photo/SL_16.06.2007_n6.jpg Сергій Хоревич, актор: - Я думаю, тварини мають повзати, бігати на природі . Так їм краще! Надія Шерстюк, Віола Бурда /images/photo/Mavpa_photo_220.jpg (RadioSvoboda.Ua) Київська міська державна адміністрація зобов”язала господарів диких тварин, які використовуються в спортивних, видовищних заходах, а також для фото і відео зйомки, реєструвати своїх підопічних в столичних управліннях ветеринарної медицини. Відтак після такого розпорядження вуличні фотографи з тваринами фактично опинилися поза законом. На думку екологів, ветеринарні служби не дадуть дозволу на вуличну зйомку з братами нашими меншими, адже утримання мавп, соколів, білок порушує закон про захист тварин. Як каратимуть фотографів за використання тваринок-фотомоделей? Чи подіяло розпорядження на тих, хто пропонував на центральній площі столиці фото на пам''ять із мавпою або диким птахом?

Сюзанна, Іван Іванич та Кузя... На Хрещатику тварин -фотомоделей не зустрінеш

Кумедні вертляві мавпочки, горді соколи, мудрі сови...На Хрещатику вже з тиждень ніхто не пропонує перехожим з дітьми сфотографуватися із екзотичною тваринкою, ділиться своїми спостереженнями кореспондентка Радіо Свобода Леся Штогрин. До господарів тварин-фотомоделей вже звикли їхні сусіди- продавці з навколишніх кіосків. Припускають, що екзотичні тварини незабаром повернуться на головну вулицю Києва.

Слухати:Михайло: "Мавпи господарів слухалися, вони мавп не ображали"Олександр:"Ці мавпи у господарів краще живуть, ніж у природі. Одній мавпі тут було 24 роки"Христина:"Треба штрафувати тих господарів, хто б"є своїх тварин"


СУХІ ФАКТИ: У столиці налічується близько 20 ресторанів і казино, де утримуються дикі тварини. За даними Київського еколого-культурного центру


...а на Майдані фото зйомка з ними іде повним ходом

Бажаючі сфотографуватися з тваринкою мають прямувати на Майдан Незалежності, продовжує Леся Штогрин. Білочка Кузя – зовсім крихітна порівняно з мавпочками і орлом. У неї зараз сезон ліньки. Але наполегливість господаря все компенсує – Кузя позує перед камерою. Сашко ніколи не думав, що заробляти гроші йому допоможе білка.

Сашко: “Я її купив у мисливців, які хотіли з неї опудало зробити”

СУХІ ФАКТИ:За комерційне використання тварин для фотографування на порушника накладається штраф до 100 грн., а у випадку повторного порушення - до 2500 грн.
ст. 155 Адміністративного кодексу України


Володимир Поліщук: “Вже 10 фотографів мають сплатити штраф за використання тварин у комерційних цілях “
Перший штраф власнику мавпочки до 100 гривень

Міліція на місці тільки складає протокол про адміністративне порушення, а штраф до ста гривень порушники мають сплатити вже у районній адміністрації, - зазначає речник столичної міліції Володимир Поліщук. Але фотографи- не кияни можуть уникнути покарання: “Піде цей папірець в адмінкомісію за місцем проживання. Цей фотограф там може не з’являтися роками. Покарати реально його не можна”.

Від ресторана зоопарку - крокодил в подарунок!

Київський зоопарк вже поповнився одним крокодилом, а зараз чекає ще одного - їх подарували власники ресторанів, де жили ці тварини. Прийняти у подарунок тварину - це проблема - каже Олексій Толстоухов, заступник директора Київського зоопарку. На його переконання екзотичні звірі приїжджають в Україну нелегально, про стан їхнього здоров’я невідомо, тому в разі дарунку їх чекає місяць карантину: “Якщо хвороб не виявили, тоді ця тварина висаджується на експозицію. Самців шимпанзе їхні господарі часто каструють і виривають клики – аби не були такими агресивними. Пустити такий екземпляр у зграю – чим йому захищатися?”

Не лише столична влада взялася опікати братів наших менших. Ялтинська міськрада також заборонила використовувати тварин для отримання прибутку на набережних і пляжах і доручила міліції і санепідемстанції вжити відповідних заходів, каже кримський кореспондент Радіо Свобода Володимир Притула. Проте і зараз на вулицях курортних міст Криму можна зустріти сотні папуг, мавпочок, осликів, пітонів, павичів, хамелеонів, поні, крокодильчиків та інших звірят, які, позуючи разом з курортниками, чесно заробляють свій часто гіркий шматочок їжі.

Тварини мають наповнювати міський бюджет?

(RadioSvoboda.Ua)
Господарі екзотичних тварин можуть спільно зі своїми підопічними заробляти гроші, - роз’яснює одна з ініціаторів розпорядження мерії голова товариства захисту тварин СОС Тамара Тарнавська. Але тепер треба довести, що тваринці це не шкодить: “Там є вимоги зареєструвати цих тварин, отримати ліцензію. Треба довести, що тварина перебуває у нормальних умовах. Як може довести це власник сови, птаха, котрий за своєю природою є нічним хижаком. А вдень він спить. Ці сови, з якими фотографуються, вони осліпли від сонця.”

Тамара Тарнавська каже, що наступний крок київської мерії буде суворішим - вона дозволить міліції забирати тварин у власників і потім шукатиме звірам добрих господарів, які будуть піклуватися про тваринку.

Аудіозапис програми. Перша частина:

Аудіозапис програми. Друга частина:
XS
SM
MD
LG