Доступність посилання

ТОП новини

10 заповідей для автомобілістів. Та більше.


Наталка Кудрик Рим, 20 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Римо-католицька церква стурбована великою кількістю жертв на автошляхах і залізницях. Щороку у світі внаслідок дорожньо-транспортних пригод гине понад мільйон 200 тисяч осіб, 50 мільйонів залишаються травмованими. Дорога стала також поширеним місцем для проституції, торгівлі людьми та експлуатації дітей. У зв’язку з цим Ватикан вперше оприлюднив документ про безпеку на шляхах з рекомендаціями для водіїв. Подробиці із Рима від Наталки Кудрик.

У Ватикані заборонена швидкість авто понад 30 км/год
(RadioSvoboda.Ua)
Учасники дорожнього руху, жінки-повії і безпритульні діти на дорогах – це основні теми ватиканського послання про безпеку на автошляхах і залізницях.

Кардинал Ренато Мартіно наголосив, що причиною численних жертв є порушення і нехтування правилами дорожнього руху, тому в першу чергу церква звертає увагу на моральні якості водіїв. Адже 90% дорожньо-транспортних пригод стаються через людський фактор. Отож, обережність тепер стає однією з головних чеснот для тих, хто сідає за кермо.

Документ-послання покликаний активізувати передусім пасторську діяльність і запровадити нові форми релігійного виховання. Кардинал Мартіно каже, що кожний, залежно від своєї компетенції, має працювати над формуванням громадської свідомості стосовно безпеки на дорогах і проводити всілякі заходи для відповідної освіти водіїв, пасажирів і пішоходів.

В дорогу з Богом

Документ містить 10 заповідей для автомобілістів. Їх закликають дотримуватися обмеження швидкості, не братися за кермо у нетверезому стані, і допомагати жертвам ДТП. Католикам радять перехреститися перед тим, як вирушати в дорогу. Автомобіль, мовиться у посланні, може бути засобом гріха, коли він виконує небезпечні маневри, тому і небезпечний обгін вважається гріхом.

Ватикан не оминає теми людей, які живуть на дорозі і завдяки дорозі. Святий престол вкотре засудив сучасну форму рабства - сексуальне насильство над жінками та експлуатацію безпритульних дітей. Нині у світі щонайменше 100 мільйонів дітей жебракують на вулиці і щодня підддаються ризикам.

Архієпископ Ауґустіно Маркетто пояснює позицію Ватикану стосовно клієнтів, які користуються послугами повій. На йогу думку, Церква несе пасторську відповідальність стосовно захисту людської гідності осіб-жертв проституції і підтримує заходи, які останніми роками вживають у Швеції, де не лише захищають жінок, але і карають клієнтів. Церква також повинна вимагати виконання законів, котрі захищають жінок від тенет сексуального рабства і торгівлі людьми, додав архієпископ.

У Ватикані наголосили, що нові дороговкази про безпеку на шляхах спрямовані на захист людської гідності.
XS
SM
MD
LG