Доступність посилання

ТОП новини

Хав’єр Солана впевнений, що позачергові парламентські вибори в Україні нормалізують політичну ситуацію


Про це Верховний комісар ЄС із закордонних справ заявив під час спільної конференції з президентом України у Брюсселі. А Віктор Ющенко пояснив ситуацію навколо позачергових виборів в Україні та запросив представників європейських інституцій, зокрема ЄС, бути спостерігачами на цих виборах. Президент України відвідує Брюссель із одноденним робочим візитом.

Зустріч Президента України Віктора Ющенка з Генеральним секретарем Ради ЄС Хав'єром Соланою. Брюссель, 21 червня 2007 р.
Про це Верховний комісар ЄС із закордонних справ заявив під час спільної конференції з президентом України у Брюсселі.

Хав’єр Солана: «Ви знаєте, що останні кілька місяців в Україні триває політична криза, і ми сподіваємось на її завершення. У вересні мають відбутись парламентські вибори, і я вважаю, вони стануть початком нормалізації майбутнього життя [українців]».

Водночас Віктор Ющенко пояснив ситуацію навколо позачергових виборів в Україні: «Україна прийняла формулу внутрішньополітичного врегулювання конфлікту. Я не буду зупинятись на деталях. Сьогодні відбулась, по суті, повномасштабна імплементація цього плану врегулювання. Всі політичні учасники підтвердили готовність до парламентських виборів 30 вересня».

Глава української держави запросив представників європейських інституцій, зокрема ЄС, бути спостерігачами на виборах в Україні.

Віктор Ющенко в Брюсселі взяв участь у саміті Європейської народної партії (ЄНП).

В рамках саміту він провів розмови, зокрема, із президентом ЄНП Вілфрідом Мартенсом, Президентом Ради ЄС, канцлером Німеччини Анґелою Меркель, Президентом Європейського Парламенту Хансом-Гертом Поттерінгом, прем’єр-міністром Нідерландів Яном-Петером Балкененде, прем’єр-міністром Франції Франсуа Фійоном, прем’єр-міністром Люксембургу Жан-П’єром Джанкером, прем’єр-міністром Чехії.

Головні теми спілкування стосувалися просування України на шляху європейської інтеграції, вступу України до Світової організації торгівлі та безпосередньо розвитку ЄС.

Віктор Ющенко перебував у Брюсселі з одноденним робочим візитом.

Матеріал до теми:

• Президент після закінчення кризи знову їде до Брюсселя • “Україна зараз далі від Європи, ніж після Помаранчевої революції”. Інтерв’ю з дослідником Лондонської школи економіки Віктором Божковим • «Ми будемо розглядати наступні кроки щодо України після того, як вона врегулює внутрішню ситуацію» – посол Португалії при ЄС • Адріан Северін: «Кращий візовий режим для українців – це не подарунок для них. Ідеться про інтерес Євросоюзу» • Комітет Європарламенту висловився за перспективу членства в ЄС для України • Що має і чого не має робити Україна на шляху до Європи — думки експертів
XS
SM
MD
LG