Доступність посилання

ТОП новини

Маршрутки змусять їздять за правилами


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 25 червня 2007 р. (RadioSvoboda.Ua) - Міська влада Дніпропетровська пробує відучити водіїв маршруток від «зупинок на вимогу» — відтепер від них вимагатимуть забирати й висаджувати пасажирів на спеціально облаштованих зупинкових пунктах. Щоправда, їх організували поки тільки на 4-ох центральних вулицях, та й пасажири ставляться до новацій без розуміння.

Облаштувати один такий пункт для зупинки коштує 620 грн
(RadioSvoboda.Ua)
Маршрутку в Дніпропетровську можна зупинити будь-де. У боротьбі за пасажира водії гальмують у невстановлених місцях, на перехрестях і навіть на «зебрі», за півметра від пішоходів. Цій практиці надумала покласти край міська влада. В управлінні транспорту кажуть — раніше не так суворо вимагали від водіїв дотримання правил, бо не мали коштів на облаштування спеціальних зупинок. Тепер гроші з бюджету виділили.

Спочатку нові знаки

Уже на чотирьох вулицях міста з інтервалом у півкілометра виставили 45 знаків зупинки для маршруток. Поруч із ними — таблички з графіками та схемами руху. За підрахунками фахівців, місто потребує удвадцятеро більше так званих зупинкових пунктів — це якщо взяти до уваги вулиці з найбільш жвавим рухом. Весь проект має обійтися в півмільйона.

Зараз міська влада міркує, як залучити до справи інвесторів, можливо, встановлювати знаки накажуть власникам магазинів на зупинках маршруток. Начальник міського управління транспорту Григорій Кулабухов:

«На проспектах Кірова, Гагаріна та на вулиці Олеся Гончара забирати і висаджувати пасажирів буде можна тільки у встановлених й позначених місцях. Тому прохання до мешканців міста — не висувати водіям необґрунтованих претензій. Прохання до водіїв — не вступати в конфлікти, доки ця система не стане загальноприйнятою».

Міське управління транспорту зобов’язало керівників підприємств-перевізників інформувати про новацію водіїв, щоб ті могли пояснити її пасажирам. Володимир, водій на одному з маршрутів у центрі міста, каже, що поки про нововведення нічого не чув, але обома руками «за»:

«Мені здається, так краще, не так водій буде завантажений. Не встиг від’їхати, а вже хтось кричить — стань тут. Пасажири звикли, ми самі їх так привчили, тепер і їм нічого не доведеш, вони вимагають — от зупини, хоч умри, і на перехресті, і будь-де».

Маршрутки зупиняються будь-де, навіть у кількох сантиметрах від пішоходів
(RadioSvoboda.Ua)
Пасажирів проситимуть не вимагати зупинки у заборонених місцях

Ті, хто користується громадським автотранспортом, не у великому захваті від проекту міської влади. Кажуть, гальмувати маршрутки у будь-якому місці і зручно, і звично:

«В центрі це зручно, бо там зупинки через кожні 2-3 хвилини, а за містом, де зупинки через кожні півгодини, зручно зупинятись. Там, де зручно. Якщо поряд зупинка, я йду на зупинку. Якщо ж зупинка далеко, до неї 15 хвилин, то я зупиняю, де зупиняю».

«Мені зручно, там де я хочу. Тролейбуси та автобуси — це на зупинках, а маршрутки — це як таксі, тому, я вважаю, можна гальмувати скрізь».


Сувора заборона зупиняти маршрутки у невстановлених місцях у центрі Дніпропетровська починає діяти з липня. За порядком, кажуть міські чиновники, стежитимуть працівники ДАІ. Максимальний штраф за порушення невеликий — всього 17 гривень, однак у міськраді переконані — перевиховати пасажирів та водіїв все-таки вдасться. До кінця року, коли люди звикнуть, практику збираються поширити на все місто.
XS
SM
MD
LG