Доступність посилання

ТОП новини

Генеральний секретар НАТО в Москві — 10 років співпраці НАТО з Росією; Москва застерігає партнерів від односторонніх кроків


Серед головних тем обговорення ювілейного засідання Ради «Росія — НАТО» — плани США розташувати елементи протиракетної системи в Європі, питання, пов’язані з розширенням НАТО, і ситуація навколо Договору про звичайні збройні сили в Європі.

Сьогодні у російській столиці Генсек НАТО Яап де Гооп Схеффер і міністр закордонних справ Російської Федерації Серґей Лавров ведуть ювілейне засідання Ради «Росія — НАТО», пов’язане з 10-ю річницею підписання акту про відносини між Росією та Організацією Північноатлантичного договору і 5-ю річницею створення Ради «Росія — НАТО».

Серед головних тем обговорення — плани США розташувати елементи протиракетної системи в Європі, питання, пов’язані з розширенням НАТО, і ситуація навколо Договору про звичайні збройні сили в Європі.

Як наголошує Генеральний секретар, у стосунках Росії та НАТО є питання, з якого навряд чи найближчим часом вдасться домовитися: це розширення НАТО. Разом із тим, додає він, таке розширення не є загрозою інтересам Росії.

Виступаючи на засіданні сьогодні, міністр закордонних справ Росії Серґей Лавров сказав, що в відносинах між Росією і НАТО були і успіхи, і проблеми. «Нас чекає непроста робота в майбутньому», — сказав він.

Зокрема, в таких питаннях, як ПРО і Договір про звичайні збройні сили в Європі, які заторкують визначальні аспекти міжнародної безпеки та стратегічної стабільності, не слід робити кроки для посилення безпеки однієї сторони за рахунок іншої, заявив Лавров.

Під час перебування Яапа де Гоопа Схеффера в Москві між ним і головою верхньої палати російського парламенту, Федеральних Зборів, Серґеєм Міроновим відбулися теледебати, присвячені планам США розмістити на території Польщі та Чехії елементи протиракетної оборони.

Як наголосив під час цієї дискусії Схеффер, Росія мала б сама переконатися, що ракети не загрожують її інтересам, а мають захищати Європу від таких країн, як Іран та Північна Корея. І для цього можна навіть надіслати спеціалістів до Польщі чи Чехії.

Однак Міронов зазначає, що, навіть якщо Росії дозволять подивитися, перенаправити такі ракети — справа кількох хвилин. Поки що Іран, каже Міронов, не загрожує, а якщо почне загрожувати, лише тоді можна буде говорити про гіпотетичну, а потім вже і про реальну загрозу.

Серйозні розбіжності виявилися у Генсека НАТО з головою Ради Федерації з питання незалежності Косова. Генсек НАТО сподівається, що Росія не ветує резолюцію, яка відкриває дорогу до проголошення незалежності цього сербського краю, а голова Ради Федерації говорить, що Росія, найімовірніше, виступатиме з вето, що заблокує можливість незалежності Косова.
XS
SM
MD
LG