Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада 5 скликання відклала розгляд змін до Конституції і закрила сесію


Коаліційна більшість у парламенті планувала розглянути в середу проект змін до Конституції. Цей законопроект підготував спікер Олександр Мороз. Цього ж дня Верховна Рада 5-го скликання закрила нинішню сесію.

Коаліційна більшість у парламенті планувала розглянути в середу проект змін до Конституції. Цей законопроект підготував спікер Олександр Мороз.

«Широке обговорення проекту змін буде абсолютно корисним для суспільства, для влади, для парламенту, який збереться розглядати це питання вже в остаточному варіанті», — вважає Мороз.

Також у середу Президент Віктор Ющенко у виступі до Дня Конституції заявив, що пропонуватиме скоротити чисельність і термін повноважень парламенту.

А в Секретаріаті Президента повідомили, що голова держави має намір запропонувати власний проект конституційних змін, що передбачатиме, серед іншого, також запровадження двопалатного парламенту.

Президентський проект мав би ухвалюватися на референдумі, без участі Верховної Ради.

Цього ж дня, в середу, Верховна Рада 5-го скликання закрила нинішню сесію і затвердила календарний план на наступну, яка, на думку більшості, має розпочатися 4 вересня.

Президент Віктор Ющенко 2 червня своїм указом розпустив Верховну Раду на підставі складання повноважень депутатами фракцій БЮТ і «Нашої України» і від цієї дати вважає парламент неповноважним.

Тим самим указом Президент призначив позачергові вибори на 30 вересня.

Прем’єр-міністр Віктор Янукович натомість вважає Верховну Раду легітимною, доки Конституційний Суд не ухвалить рішення або дасть роз’яснення з цього приводу.
XS
SM
MD
LG