Доступність посилання

ТОП новини

«Наша Україна» і «Народна самооборона» підписали декларацію про створення єдиного виборчого блоку


У документі, підписаному В’ячеславом Кириленком та Юрієм Луценком, наголошується, що через об’єднання цих сил закладається фундамент єдності у демократичному таборі. Ці політичні сили беруть на себе зобов’язання забезпечити утворення єдиної демократичної політичної партії. Вона виражатиме національні пріоритети розвитку та європейських соціально-економічних і політичних цінностей в Україні.


У документі, підписаному В’ячеславом Кириленком та Юрієм Луценком біля будівлі Секретаріату Президента, наголошується, що через об’єднання цих сил закладається фундамент єдності у демократичному таборі.

Ці політичні сили беруть на себе зобов’язання забезпечити утворення єдиної демократичної політичної партії. Вона виражатиме національні пріоритети розвитку та європейських соціально-економічних і політичних цінностей в Україні.

«Наша Україна» і «Народна самооборона» закликають всі демократичні сили приєднатись до нового блоку.

В’ячеслав Кириленко наголосив, що «Наша Україна» і «Народна самооборона» будуть брати участь у виборчій кампанії 30 вересня разом: «Ми вважаємо, що таке наше рішення є вагомою підставою для всіх інших демократичних і патріотичних сил долучитись до створення великого блоку і ухвалити для своїх політичних партій остаточне рішення з цього приводу».

За словами Юрія Луценка, сьогоднішня декларація про утворення блоку закладає новий фундамент в українські демократичні традиції єдності: «Ми сьогодні готові заявити не лише про створення єдиного виборчого блоку і виборчого списку, але й про чіткі наміри створити єдину демократичну партію. Цим документом ми відкриваємо двері всім іншим демократичним українським партіям, які також, очевидно, мають винести уроки з роз’єднаності, що призводить до поразок, і долучитись до нашого процесу об’єднання в єдину потужну демократичну силу».

Кириленко і Луценко наголосили на тому, що входження партій «Української правиці» до блоку є дуже важливим, і тому «Наша Україна» і «Народна самооборона» докладуть максимум зусиль, щоб Українська правиця була в складі великого блоку патріотичних сил.

Кириленко також нагадав, що між «Нашою Україною» і БЮТ існує угода про об’єднану опозицію, яка передбачає створення правлячої коаліції у разі перемоги на виборах або створення єдиної опозиції в наступному парламенті.

Лідери «Нашої України» і «Народної самооборони» поінформували Президента Віктора Ющенка про намір очолюваних ними політичних сил разом, єдиним блоком, брати участь у позачергових виборах до Верховної Ради 30 вересня, повідомила прес-служба Президента.

Тим часом для «Української правиці» угода мiж «Нашою Україною» i «Народною самообороною» є несподіванкою. Один із лідерів «Української правиці» Юрій Костенко зазначив: «Саме цю декларацію нас підписувати не запрошували. Переговорний процес відбувається у два ешелони. На одному рівні виступає Кириленко та Луценко, ну а «Правиця» для них поки що не є рівноправним партнером».

Раніше «Наша Україна», «Народна Самооборона» та «Українська Правиця» парафували угоду про створення мегаблоку.
XS
SM
MD
LG