Доступність посилання

ТОП новини

Арсеній Яценюк побуває в Косово.


Анамарія Рамач Белград, 2 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк сьогодні прибуває з дводенним робочим візитом до Сербії. У рамках візиту міністр відвідає також автономний край Косово.

Програмою візиту передбачені зустрічі Арсенія Яценюка з Прем’єр-міністром Сербії Воїславом Коштуницею та міністром закордонних справ Сербії Вуком Єремичем. Планується також зустріч українського міністра з представниками ділових кіл Сербії та українсько-русинської громади. У сербському краю Косово Яценюк зустрінеться з керівником тимчасової Місії ООН в Косово Йоахімом Рюккером, з керівництвом тимчасових інституцій краю, командуванням багатонаціональних миротворчих сил КФОР, особовим складом українського миротворчого контингенту українсько-польського батальйону, а також з особовим складом поліцейської місії ООН в Косово.

Основними темами обговорення представників двох країн будуть двосторонні відносини, насамперед економічні, а також процеси євроінтеграцій. Зі сербського боку із зацікавленням очікують, як українська сторона бачить остаточне врегулювання сербського краю Косово.

У Белграді традиційно зазначають, що українсько-русинська меншина у Сербії є важливим мостом співробітництва між двома країнами.

Останній раз український міністр закордонних справ України відвідав Сербію у жовтні 2004 року, коли на цій посаді перебував Костянтин Грищенко.

Результатом довгорічної співпраці двох країн були і «Дні української культури», які відбулася з 26 березня по 6 квітня цього року. У рамках маніфестації приїхала і делегація з України на чолі із заступником міністра культури й туризму України Валерієм Стасевичем, коли обговорювалася співпраця двох держав на культурному плані. У складі делегації були і українські письменники Володимир Яворівський, Іван Драч, Іван Лучук та Василь Шкляр.
XS
SM
MD
LG