Доступність посилання

ТОП новини

У Києві розпочалася 16-та щорічна сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ


В роботі Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі беруть участь делегації 52 держав.

Відкриття Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі.
Київ, 5 липня 2007 р.
(RadioSvoboda.Ua)
В роботі Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі беруть участь делегації 52 держав.

Генеральний секретар ПА ОБСЄ Спенсер Олівер повідомив, що на сесію прибуло, загалом, понад 700 парламентаріїв європейських країн, США та Канади.

Про значення цього зібрання і його порядок денний в інтерв’ю Радіо Свобода розповів голова української парламентської делегації в ОБСЄ, народний депутат Верховної Ради 5 скликання Олег Білорус: «Україна зробила все, щоб, незважаючи на загострення політичної кризи, підготувати і провести цю важливу сесію. Ця сесія знаменита тим, що вона підводить підсумки діяльності ОБСЄ за весь період існування цієї міжнародної організації. Буде поставлене найважливіше питання – це питання енергетичної безпеки. Також йтиметься про міжнаціональні конфлікти – це і Косово, це і Придністров’я, це і грузинські проблеми».

******************************************* Президент України Віктор Ющенко у виступі під час урочистого відкриття форуму заявив, що проведення сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ в Києві свідчить про визнання демократичних перетворень в Україні

За словами Віктора Ющенка, криза, через яку пройшла Україна – це момент встановлення демократії.

Віктор Ющенко: «Ще 5 місяців назад половина цієї зали (ВР) була порожньою, майже 4 місці підряд на роботу до зали Верховної Ради не приходило більше 200 народних депутатів. Що вони хотіли сказати цим протестом? Нам треба дати чесну і відкриту відповідь, тільки тоді країна може вийти з уроками з такої досить глибокої для української нації кризи».

Натомість спікер Верховної Ради України п’ятого скликання заявив про антиконституційний наступ на український парламентаризм.

Олександр Мороз: «Сьогодні в Україні з боку Президента ведеться антиконституційний наступ на парламентаризм, демократію, європейські ідеали і цінності. І це, на жаль, не зовсім те, про що говорив тут Президент, або далеко не те».

Напередодні керівництво ПА ОБСЄ сказало, що вони не переглядали рішення про проведення сесії в Києві у зв’язку з політичною кризою в Україні.

А голова Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі Йоран Леннмаркер у середу заявив, що ОБСЄ готова надіслати спостерігачів на дострокові вибори в Україні – якщо вони відбудуться.

Водночас він не відповів на питання, чи може стати проведення цієї сесії в будинку Верховної Ради визнанням легітимності розпущеного українського парламенту.

За словами Леннмаркера, сесія не коментуватиме внутрішні українські питання.

Він нагадав, що сесія відбудеться в Києві на запрошення Верховної Ради, яке надіслали ще два роки тому.

У вівторок заступник голови Секретаріату Президента Олександр Чалий наголосив, що проведення сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ в Києві не свідчитиме про легітимізацію Верховної Ради.

Він нагадав, що членство в цій інституції мають не парламенти країн – членів ОБСЄ, а окремі парламентські делегації, і Україна на цій сесії буде представлена не парламентом, а українською парламентською делегацією в ОБСЄ.

Шістнадцята сесія ПА ОБСЄ, яка цього року відбувається в українській столиці потриває до 9 липня.
XS
SM
MD
LG