Доступність посилання

ТОП новини

Одна з найкрасивіших архітектурних пам’яток Європи – Карлів міст у Празі відзначає 650 років


Оксана Пеленська Прага, 9 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Найбільший цього року ювілей відзначають чехи – прославленому Карловому мосту в Празі виповнилось 650. Немає в Чехії туриста, який би не відвідав Карлів міст, не помилувався його красою й схилами Влтави. Сюди приходять також, щоб віддати належне силі людського духу, завдяки якому об’єднались не лише береги, а й люди, ідеї та цілі.

(RadioSvoboda.Ua)
У ці хвилини празькому Карловому мосту виповнюється рівно 650 років і 13 з половиною годин. Точний відлік можна вести завдяки хронікам. А в них записано, що засновник і будівничий мосту – імператор Карел ІV на пораду астрологів перший камінь будови заклав 9 липня 1357 року о 5 годині 31 хвилині ранку. Так, на думку астрологів, витворилась щаслива цифрова симетрія: 135797531. Магічний ряд, який читається однаково зліва направо і навпаки, віщує щасливу долю. У це не можна не повірити. Зрештою, пражани переконані, що саме добрі феї й русалки, що живуть під мостом, захистили його від великої повені в серпні 2002 року.

(RadioSvoboda.Ua)
Карел ІV побудував міст на місці старого, дерев’яного «Юдитиного», що був зруйнований у 10 столітті. Живе легенда про те, що десь між мостовим камінням будівничі приховали великий меч, який додає мосту сили – в разі небезпеки меч може навпіл переламати міст, щоб не дати ворогові ввійти до міста.

Щоб сповнилася найпотаємніша мрія...

(RadioSvoboda.Ua)
Карлів міст підтримує 16 арок, його довжина 515 метрів, прикрашає міст 31 скульптура. Серед них найпопулярніша барокова скульптура чеського Святого Яна Непомука. На її постаменті відлитий у бронзі рельєф меча з п’ятьма зірками. Якщо прикласти до нього руку так, щоб кожен з пальців торкався однієї із зірок, то сповниться найпотаємніша мрія. І, мабуть, немає туриста, а їх щороку до Праги навідується понад 6 мільйонів, який би не зупинився біля Святого Непомука з вірою у своє сповнене бажання.

А щоб добра магія Карлового мосту і далі переживала віки, тисячі пражан і гостей міста взяли участь у святі мосту, яке тривало цілу ніч аж до пів на шосту ранку. У цю мить задзвонили всі празькі дзвони, а до неба злетів феєрверк зірок. До ювілею чеська пошта видала марку із зображенням прославленої пам’ятки, Національний банк викарбував срібну монету, а мерія міста відкрила музей Карлового мосту.
XS
SM
MD
LG