Доступність посилання

ТОП новини

Україна підтвердила свою позицію стосовно подальшої інтеграції з НАТО, а альянс – позицiю вiдкритих дверей


Такими є результати засiдання комiсiї Україна-НАТО на рiвнi послiв, що вiдбулося в понеділок у Брюсселi з нагоди 10-рiччя з дня підписання Хартiї про особливе партнерство мiж Україною та НАТО. «Посли альянсу підтвердили, що НАТО залишається вiдкритим для нових європейських членiв. Вони вiтають прогрес України в iмплементацiї ключових реформ із досягнення мети зміцнення демократичних iнституцiй i реформування секторiв оборони та безпеки, i закликають поглибити зусилля в цьому аспекті», – йдеться в заявi, ухваленій за результатами засідання.


Такими є результати засiдання комiсiї Україна-НАТО на рiвнi послiв, що вiдбулося в понеділок у Брюсселi з нагоди 10-рiччя з дня підписання Хартiї про особливе партнерство мiж Україною та НАТО.

«Посли альянсу підтвердили, що НАТО залишається вiдкритим для нових європейських членiв. Вони вiтають прогрес України в iмплементацiї ключових реформ із досягнення мети зміцнення демократичних iнституцiй i реформування секторiв оборони та безпеки, i закликають поглибити зусилля в цьому аспекті», – йдеться в заявi, ухваленій за результатами засідання.

Голова місії України при НАТО Костянтин Морозов розповів в інтерв’ю кореспондентці Радіо Свобода у Брюсселі: «Щодо сигналів – сигнали були одні: альянс продовжує підтримувати українські амбіції, але вони висловлюються за те, що всі питання щодо визначення швидкості просування України у стосунках з альянсом має вирішувати сама Україна, український народ, українська влада, політичні сили. Ми не чекали ніяких сигналів, всі сигнали України від альянсу вже отримала давно, час уже демонструвати Україні свої сигнали, формувати єдиний консолідований сигнал, єдину консолідовану позицію щодо реалізації українського національного законодавства у сфері стосунків України з НАТО»

Пан Морозов також зазначив: «Україна могла б святкувати своє приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО і, можливо, вступ до альянсу раніше, ніж це тепер може статися. Україна, пройшовши цей шлях – 10 років, кілька разів була наближеною до того рівня, за яким вже могло наступити інше співробітництво, інший формат відносин».

Майбутнiй розвиток вiдносин України i НАТО залежить вiд визначеностi з цього питання основних полiтичних сил України, – наголосив голова місії України при НАТО Костянтин Морозов.

Матеріали до теми:

• Минає 10 років від підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і Організацією Північноатлантичного договору
XS
SM
MD
LG