Доступність посилання

ТОП новини

Кому найбільше довіряють німці?


Надія Кандиба Німеччина, 10 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Кому довіряють німці найбільше? Відповідь на це запитання захотіла дізнатися газета Bild і замовила в соціологічному інституті Forsa відповідне дослідження. Результати стали для багатьох справжньою несподіванкою.

У першу трійку не увійшов жодний політик. На третьому місці опинився головний редактор телеканалу RTL Петер Кльопель, на другому – тренер національної збірної з футболу Йоахім Льов. І нарешті перше місце посів телеведучий Ґюнтер Яух. Щотижня він проводить популярну телевізійну гру-вікторину «Хто стане мільйонером?» Майже 77 % опитаних заявили, що найбільше довіряють цій людині. Не дивно, що Яуха, який є батьком чотирьох дітей, запрошують також до участі в передачах про виховання.

Ґюнтер Яух: «Якщо ви дітям спробуєте по-партнерськи й демократично пояснити, що треба прибрати в кімнаті, то у вас навряд щось вийде. Батьки повинні використовувати свій авторитет і, уникаючи стилю пруської казарми, з любов’ю в погляді тримати дітей у певному корсеті, з якого вони потім поступово виростають».

Канцлер Анґела Меркель лише на 13-му місці

Однак повернімося до опитування. Серед політиків, яким німці довіряють найбільше, лідирує колишній президент країни Річард фон Вайцзекер. У загальному списку в нього четверте місце. Відразу за ним іде нинішній глава держави – Горст Кьолер. А канцлер Німеччини Анґела Меркель за рівнем народної довіри змогла утриматися лише на 13-му місці. Останнє місце посів колишній професійний велосипедист Ян Ульріх. Великий спорт він полишив через допінгові скандали.

На передостанньому місці – голова правління німецької залізниці Deutsche Bahn Гартмут Медорн, якому постійно доводиться виправдовуватися перед журналістами щодо підвищення цін на квитки.

«Таку людину я не знаю»

В рамках опитування «Кому ви довіряєте найбільше?» респондентам пропонувалося також поставити галочку в рубриці «Таку людину я не знаю». Так от серед 125 політиків, представників економіки й засобів масової інформації, діячів культури й спортсменів лише 6 можуть похвалитися загальною славою. Так, усі жителі Німеччини знають футбольного кайзера Франца Беккенбауера, папу римського Бенедикта XVI, рок-співака Герберта Ґрьонемаєра, лідера лібералів Ґідо Вестервеллє, баварського прем’єра Едмунда Штойбера і екс-канцлера Ґерхарда Шрьодера.
XS
SM
MD
LG