Доступність посилання

ТОП новини

Суд над змовниками, які намагалися знищити аеропорт Кеннеді


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 11 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Сполучених Штатах федеральний окружний суд Брукліна, Нью-Йорк, готується до розгляду гучної кримінальної справи – ісламістського заколоту з метою знищити аеропорт імені Кеннеді.

На чолі групи з чотирьох змовників стояв Рассел Дефрейтас, колишній вантажник аеропорту, натуралізований американський громадянин, походженням з Гайяни. Всіх чотирьох швидко схопили — Дефрейтаса у бруклінському кафе, решту трьох — у Тринідаді, це частина Малих Антильських островів біля берегів Південної Америки. Отож нині заколотники за гратами, очікують суду.

Цікаво, хто стоїть за цією змовою? За повідомленнями преси, там ніби не виявили зв’язку з міжнародною терористичною організацією "Аль-Каїда". Натомість є її молодша сестра, тринідадська екстремістська мусульманська організація «Джамаат-уль-Муслімін», яка оплачувала видатки змовників. Крім того, у Тринідаді на допиті після арешту Абдул Карім Ібрагім, член групи, сказав, що вони також розраховували на допомогу з боку мусульманських «братів» з Англії та Ірану.

Змову викрило ФБР

Федеральне бюро розслідувань підіслало свого інформатора до мечеті, яку відвідував ватажок групи Рассел Дефрейтас. Підісланий «подружився» з ним. Дефрейтас намовляв нового приятеля приєднатися до змови, а той собі нишком записував на магнітофон розповідь про план «заходів» і обіцянки розкішного життя в раю після жертвенної смерті в ім’я Аллаха.

Американці стурбовані тим, що це вперше терористи не прийдешні, не з Близького Сходу, а доморощені, із Західної півкулі. Вони вивчили інфраструктуру аеропорту імені Кеннеді, дістали креслення і супутникові фотографії споруд.

Планували теракт небаченого досі розмаху

Передбачалося вибухівкою підняти у повітря аеровокзали, резервуари з пальним, а також зруйнувати підземну мережу паливних капілярних труб, щоб таким чином знищити один із найбільших аеропортів світу.

З «Кеннеді» злітає щодня 1000 лайнерів, через термінали щороку проходить 45 мільйонів пасажирів і півтора мільйона тонн вантажів. То мав бути теракт небаченого розмаху, вони сподівалися за кількістю жертв перевершити подію 11 вересня 2001 року, коли ісламські терористи знищили близько трьох тисяч осіб у хмарочосах Світового торговельного центру у Нью-Йорку.

Нині Вашингтон домовляється з урядом Республіки Тринідад і Тобаго про екстрадицію трьох заарештованих там членів терористичної групи. А у Нью-Йорку у середу вранці за місцевим часом має відбутися попереднє слухання у справі Дефрейтаса за класичним зразком американського судочинства. Звинувачений може визнати себе винним в обмін на скорочення терміну ув’язнення, замість довічного. Уряд у даному випадку керується не стільки гуманними, скільки фінансовими міркуваннями: вирок без проведення судового процесу зекономив би федеральному бюджетові мільйони доларів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG