Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр-міністр Сербії відкинув новий проект резолюції щодо статусу Косова


Воїслав Коштуніца зазначив, що цей документ приведе до незалежності краю. Водночас лідери Косова попередили Євросоюз, що втрачають терпець від намагань Ради Безпеки ООН дійти компромісу з цього питання.

Воїслав Коштуніца зазначив, що цей документ приведе до незалежності краю.

Водночас лідери Косова попередили Євросоюз, що втрачають терпець від намагань Ради Безпеки ООН дійти компромісу з цього питання.

Про це заявили косовські президент та прем’єр-міністр під час переговорів з верховним представником ЄС із закордонних справ Хав’єром Соланою в Брюсселі.

Зокрема, прем’єр Аґім Чеку заявив, що Косово готове проголосити власну незалежність і не має потреби у подальших переговорах із Сербією.

«Ми вважаємо, що від Ради Безпеки ООН ми не отримаємо прийнятного рішення [щодо статусу Косова]. Для нас недостатньо, коли міжнародна спільнота каже, що ми усі чекаємо на це рішення. Таким чином, ми маємо припинити вдавати ніби Рада Безпеки ООН має відповідь на кожне питання. Ми закликаємо до нових підходів, сміливіших підходів до визначення статусу Косова», – сказав він.

Сербія та Росія протестують проти плану ООН надати краєві незалежність, яка спершу мала б бути під міжнародним контролем.
XS
SM
MD
LG