Міхал Камінський
Міхал Камінський: «Варто відправити позитивний сигнал українському суспільству, щоб той сигнал показав, що Євросоюз реалістично оцінює: членство України в ЄС не є близькою перспективою, не є перспективою, про яку можна говорити, як про щось реальне в найближчі кілька років. Однак варто повідомити українському суспільству: ми в Європарламенті не хочемо зачиняти двері перед українцями».
Майже всі промовці підтримали надання Києву перспективи стати членом Євросоюзу в майбутньому. При цьому євродепутати наголошували, що Україна має сама докласти значних зусиль і провести реформи, досягти політичної стабільності, що Україна повинна краще боротися з корупцією, створювати сприятливий клімат для інвестицій та наближувати законодавство до європейських стандартів.
Критиків України було небагато
Знайшлися в сесійному залі Європарламенту і критики України, які висловилися проти надання цій країні перспективи членства в Євросоюзі. Так, німецький депутат Міхаель Галер заявив, що якщо Київ хоче вступити до ЄС, то повинен спочатку створити політичну культуру, сумісну з європейською. Інший депутат від Німеччини, колишній голова Комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок вважає, що Євросоюз повинен допомагати Україні підтримувати демократію і свободу, але українські політичні еліти повинні припинити ігри, які мають стосунок тільки до честолюбства.
Ельмар Брок: «Пані і панове, я думаю, що ми маємо обов’язок, і цей обов’язок ми повинні виконувати. При цьому ми повинні давати не хибні, а реалістичні обіцянки, щоб наші висловлювання були також правдоподібними».
Україну потрібно якомога більше наближати до ЄС
Янез Поточнік |
(official site) |
Марек Сівець
І вже керівник Делегації Європарламенту у зв’язках з Україною, румунський євродепутат Адріан Северин нагадав, що Євросоюз повинен чітко вказати: поступ на шляху до членства у ЄС залежить від внутрішнього поступу в Україні.
Матеріали до теми:
Держсекретар Португалії: «ЄС має зміцнити відносини зі східними сусідами» “Україна зараз далі від Європи, ніж після Помаранчевої революції”. Інтерв’ю з дослідником Лондонської школи економіки Віктором Божковим «Ми будемо розглядати наступні кроки щодо України після того, як вона врегулює внутрішню ситуацію» – посол Португалії при ЄС Адріан Северін: «Кращий візовий режим для українців – це не подарунок для них. Ідеться про інтерес Євросоюзу» Комітет Європарламенту висловився за перспективу членства в ЄС для України Що має і чого не має робити Україна на шляху до Європи — думки експертів Лобіювання Варшавою вступу України до ЄС – корисне і Україні, і Польщі, і Євросоюзові, вважають експерти Робота над новою угодою між Україною та Євросоюзом