Раніше запити на розміщення політичної реклами на біґ-бордах у Рівному були, каже менеджер однієї з рівненських рекламних фірм Петро Кирилюк. Але про характер цієї реклами виконавцям заздалегідь нічого невідомо: адже вони працюють не безпосередньо з партіями, а через посередників. Однак саме сьогодні бронь на політичну рекламу буде знята, адже ніхто з політиків за цей час так і не виявив бажання заповнити місце, яке тримали для них на рівненських вулицях і шляхах.
Петро Кирилюк: «На сьогодні у нас немає жодного щита від політичних партій, і я не чув, щоб була якась заборона. У нас обмежень ніяких немає, ні в Луцьку, ні в Рівному від обласної чи міської влади».
Від політичних партій власники біґ-бордів хочуть одного: завчасної оплати
Петро Кирилюк пригадує, яка війна розгорнулася нещодавно між Рівненською міськрадою та київськими рекламодавцями через бажання депутатів заборонити зовнішню рекламу тютюну. Це був єдиний прецедент, коли місцева влада втрутилася у роботу рекламодавців. А от від політичних партій власники біґ-бордів хочуть одного: завчасної оплати. Адже під час минулих парламентських виборів деяким із них були завдані збитки недобросовісними замовниками.
У Луцьку в осередку Партії регіонів повідомили, що розміщенням зовнішньої реклами не займаються взагалі – угоди укладають із посередниками в Києві. Отже, конфлікт на рівні місцевої влади тут виключений.
Тим часом, у коментарі Радіо Свобода, депутат від Партії регіонів Тарас Чорновіл зазначив, що у заяві партії йдеться не про передвиборчу агітацію. До неї ще далеко. А про звичайну політичну рекламу Партії регіонів, яку рекламні агентства розміщувати не беруться.
Тарас Чорновіл: «Це стосується Івано-Франківської області по біґ-бордах, я знаю, що були перешкоди у Львівській області, по Тернопільській області зараз розміщення реклами йде більш-менш спокійно, хоча спротив є. Власники окремих рекламних компаній у приватний розмовах кажуть, що їх просто викликають до місцевих органів влади і пояснюють, що з ними буде, якщо вони будуть розміщувати рекламу Партії регіонів».