Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія бореться з тим, що жінки заробляють менше чоловіків


Наталія Вікуліна Брюссель, 20 липня 2007 (RadioSvoboda.Uа) -- Жінки у країнах Євросоюзу заробляють у середньому на 15 відсотків менше, ніж чоловіки. Такі дані оприлюднила Єврокомісія, що дає рекомендації членам ЄС, як звести нанівець різницю в оплаті праці жінок і чоловіків.

Дівчата краще вчаться у школі, ніж хлопці, серед випускників вищих навчальних закладів у Європі жінки становлять 60 %, однак заробляють вони менше, ніж чоловіки. Комісар ЄС з працевлаштування, соціальних справ і рівних можливостей Владімір Шпідла каже, що різниця в зарплаті між чоловіками й жінками у Європі залишається 15 % і ситуація не покращується. «Це просто неприйнятно. Зменшити різницю в оплаті праці – у цьому полягає одна з цілей Європейської стратегії зростання і працевлаштування»,- заявив комісар.

В галузях де працюють жінки, платять менше

Шпідла наголошує, що мова не йде про різну оплату за ту саму працю, це було б прямою дискримінацією, яка практично відсутня в Європі завдяки чинним законам. Водночас у країнах Євросоюзу існує тенденція платити менше в тих галузях, де працюють переважно жінки. За роботу, яка представляє однакову цінність, слід однаково платити, наголосив комісар.

«Як ми можемо пояснити, що касирка у супермаркеті отримує менше грошей, ніж чоловік, який працює ремонтником? Або чому медсестра одержує менше, ніж поліцейський?»- запитує представник Єврокомісії.

Жінки заробляють менше, ніж чоловіки, і через труднощі, з якими вони стикаються при поєднанні роботи з сімейним життям. Так, молоді жінки без дітей часто отримують не менше грошей, ніж молоді чоловіки, у віковій групі до 30 років різниця в оплаті становить лише 7 %. Згодом ця різниця зростає, і між жінками і чоловіками від 50 до 59 років різниця в зарплаті збільшується вже до понад 30 %.

Жінки вдома працюють більше, ніж чоловіки

Владімір Шпідла впевнений, що жінки, які переривали роботу через народження дітей, повинні отримувати стільки ж, скільки і їхні колеги-чоловіки. Комісар вказав, що жінки також часто виконують неоплачувану хатню роботу, працюють не на повну ставку. За даними Шпідли, чоловіки витрачають 7 годин на тиждень на неоплачувану роботу вдома та догляду за дітьми, натомість жінки витрачають на це 24 години, якщо працюють на повну ставку, або 35 годин на тиждень, якщо вони працюють неповний робочий день.

Єврокомісія пропонує країнам Євросоюзу краще застосовувати чинні закони, щоб забезпечити рівну оплату праці жінок і чоловіків. Членам ЄС пропонується включити боротьбу з нерівною оплатою у національну політику з працевлаштування, пропагувати серед роботодавців рівну зарплату жінкам і чоловікам і підтримувати обмін досвідом між країнами Євросоюзу. Між тим соціологічне опитування "Євробарометр" засвідчило, що 3/4 європейців вважають: на керівні пости слід призначати більше жінок, серед парламентарів жінок також також має бути більше.
XS
SM
MD
LG