Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 12:35

Віктор Ющенко у неділю в Німеччині взяв участь у відкритті музею на території концтабору, де в роки Другої світової війни був ув''язнений його батько


Виступаючи на вiдкриттi музею Меморiального комплексу «Флоссенбюрг», Президент України зазначив, що схиляє голову перед кожним загиблим у цьому таборі і перед тими, хто залишився живим.


Виступаючи на вiдкриттi музею Меморiального комплексу «Флоссенбюрг», Президент України зазначив, що схиляє голову перед кожним загиблим у цьому таборі і перед тими, хто залишився живим.

«На цій землі покояться 30 тисяч людей. Кожна людина, переступаючи через поріг табору, віддає шану загиблим тут людям», – зазначив Віктор Ющенко. При цьому він зауважив, що хотів би схилити голову перед «усіма, хто пройшов це пекло».

Президент України нагадав, що з цим табором в’язнів в нього пов’язані особливі почуття. З грудня 1944 року по 23 квітня 1945 року тут знаходився його батько – Андрій Ющенко.

Глава держави також подякував місцевій владі та громаді німецької землі за створення Меморіалу «Флоссенбюрг».

На відкритті музею разом із Віктором Ющенко були його дружина, діти та рідний брат.

***********

Концентраційний табір Флоссенбюрг було організовано CC у 1938 році. До 1942 року в’язні табору працювали в гранітних каменоломнях. З 1942 року ув’язнені Флоссенбюрга мусили працювати на військову промисловість фірми Мессершміт. Більша частина в’язнів була з Польщі, СРСР, Угорщини, Чехії та низки інших країн Європи.

Усього з 1938 по 1945 роки в концтаборі Флоссенбюрг та його філіях було зареєстровано близько 100 тисяч в’язнів. Приблизно 30 тисяч із них загинули.

Вже в 1946 році у Флоссенбюргу було створено меморіал жертвам концтабору. До входу в меморіал було перенесено колишні табірні ворота та декілька фрагментів табірної огорожі. Також було збережено будинок крематорію, який став об’єктом меморіалу. Згодом меморіал концтабору було доповнено різними пам’ятниками та меморіальними об’єктами.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG