За його словами, цистерни вже підняли, наразі відбувається обстеження останньої з них.
Тим часом у львівській залізниці заявляють, що наразі підняли 13 цистерн і на завтра сформують єдиний потяг з усіх цистерн, який у супроводі двох пожежних поїздів поїде територією Росії до Казахстану.
За інформацією МНС, у лікувальних закладах Львівщини перебуває майже 170 осіб із підозрами на можливе отруєння внаслідок аварії, 44 з них – діти.
Учора Міністерство охорони здоров’я закликало засоби інформації не нагнітати обстановку навколо наслідків аварії потяга з фосфором. За повідомленням прес-служби міністерства, складний період після аварії минув.
Тим часом «Укрзалізниця» оголосила «надзвичайний стан» у сфері безпеки перевезень.
Про це повідомив у понеділок генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак: «Сьогодні я оголосив надзвичайний стан із питань безпеки. Всі керівники „Укрзалізниці“, окремих залізниць, дирекцій виїхали до людей на планірки, з бесідами, з профілактичними перевірками, з роз''яснювальною роботою, щоб ми могли у повній мірі забезпечити безпеку перевезень».
Володимир Козак також заявив, що «Укрзалізниця» розробляє заходи, щоб виключити перевезення небезпечних вантажів у місцях великого скупчення людей.
У понеділок Міністерство транспорту повідомляло, що цистерни з фосфором перевозили територією України з порушеннями.
Експерти встановили перевантаження деяких цистерн, також є випадки невідповідності нормі рівня води в них, зазначили у Мінтрансі.
«Укрзалізниця» також повідомила, що відновила обидві колії, пошкоджені внаслідок аварії, і на тій дільниці вже поновили рух товарних потягів.
Напередодні віце-прем''єр, керiвник урядової комiсiї з лiквiдацiї наслідків залiзничної аварiї на Львівщині Олександр Кузьмук заявив, що 25 липня потяг із фосфором планують відправити назад до Казахстану.
Тиждень тому в Буському районі Львiвської областi зiйшли з рейок 15 цистерн iз жовтим фосфором. Шість із них загорілися.
В зоні ураження опинилися 14 населених пунктів, в яких живе 11 тисяч людей.
За результатами досліджень лікарів обласної санітарно-гігієнічної лабораторії, хімікати нині не викликають загрози життю населення. За повідомленням Міноборони, криза минула. Такої ж думки дотримуються львівські посадовці.
У понеділок півтори тисячі дітей шкільного віку відправили на відпочинок в інші регіони України. Загалом мають оздоровити 12 тисяч неповнолітніх із зараженої території, зокрема й матерів із немовлятами.
Головний санітарний лікар України Сергій Бережнов в інтерв’ю Радіо Свобода запевнив, що в лікарнях всюди, де це необхідно, медикаментів вистачає, і в тому проблеми немає.
Львівська обласна державна адміністрація повідомила, що оцінила остаточні збитки області внаслідок аварії в 16 мільйонів гривень.
Матеріали до теми:
Тиждень після техногенної аварії На Львівщині тривають роботи з ліквідації «фосфорної» аварії Четверта доба боротьби із наслідками техногенної аварії на Львівщині
Прокуратура розглядає 4 версії техногенної аварії на Львівщині, однією з яких є втручання сторонніх осіб
Катастрофа на Львівщині: медичні аспекти
Чи завдала шкоди фосфорна аварія на Львівщині сусідній Волині?
Єврокомісія пропонує допомогу Україні у ліквідації наслідків аварії під Львовом
Людський аспект техногенної аварії на Львівщині
Другий день ліквідації техногенної аварії на Львівщині
Техногенні катастрофи і відповідальність влади (Прямий ефір)
Які можливі наслідки горіння цистерн з отруйним фосфором у результаті аварії на Львівщині? Інтерв’ю з колишнім міністром екології та природного середовища Сергієм Курикіним
Як слід транспортувати небезпечні речовини?
Летючий фосфор. Залізнична аварія на Львівщині