Доступність посилання

ТОП новини

З безробітного – у приватні підприємці


Ярослав Гребенюк Луганськ, 26 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Луганська служба зайнятості населення заохочує безробітних до підприємництва. Їм навіть виплачують гроші для започаткування власного бізнесу.

Людина, що опинилась без роботи, має вибір: очікувати вигідної пропозиції чи започаткувати свою справу. Якщо вона обирає бізнес, на її рахунок переводиться певна сума, так долають безробіття у Луганському обласному центрі зайнятості, розповідає його директор Андрій Черкасов:

«Так, може, сьогодні одноразова дотація на відкриття своєї справи і не завелика. Але ж 683 людей таким чином ми працевлаштували, ми вважаємо. Вони знялись з обліку і зайнялись своїм бізнесом, стали підприємцями. За темпами зростання цього показника ми стоїмо на першому місці в Україні», – говорить Андрій Черкасов.

Робити власну справу навчать за 10 днів

З тими, хто вирішив почати власний бізнес, працюють викладачі університетів, податківці, представники органів держреєстрації. Майбутнього підприємця навчають вивчати попит на ринку, складати бізнес-план, розповідають, яку схему оподаткування обрати вигідніше тощо.

Цей «курс молодого бійця» проходять у стислі терміни. Проте, на думку начальника головного управління праці та соціального захисту Луганської облдержадміністрації, цього цілком достатньо. Бо якщо людина чогось бажає, вона обов’язково свого досягне, запевняє Елеонора Поліщук:

«10 днів навчання такого насиченого, я вважаю, – цього вистачить. У будь-якому разі, якщо людина прагне відкрити приватну справу, вона самостійно якісь документи читає, щоб бути готовою до цієї роботи. Людина знає, чого вона хоче, і звісно, самовдосконалюється. Плюс – спілкування зі спеціалістами, які розповідають, що і як, теоретично і практично», – каже Елеонора Поліщук.

Після переведення грошей майбутньому підприємцю держава відслідковує, як їх використали і наскільки успішним є відкритий бізнес.

Перевірена на власному досвіді

Теперішній начальник головного управління праці і соцзахисту сама кілька років тому опинилась без роботи і скористалась цією державною програмою.

«Я написала заяву у Центрі зайнятості, мене протестували і запропонували курс навчання основам підприємництва. У мене є посвідчення, я закінчила успішно цей курс. І я захистила бізнес-план з шиття жіночого одягу. Я закупила необхідне обладнання і займалась шиттям. Обшила себе, родичів, друзів і сусідів індивідуальним чином», – розповідає Елеонора Поліщук.

Розмір суми, що отримує майбутній підприємець, залежить від того, яку допомогу із безробіття отримує людина. Відправною цифрою тут є заробітна плата на останньому місці роботи.

Якщо працівник офіційно одержував середню по Луганську зарплату 1140 гривень, допомога буде – 8892 гривень. Але зарплату значна частка луганців отримує у конвертах. За документами ж їм йде мінімальна заробітна плата, яка становить наразі 440 гривень, тому більш ймовірна сума виплат 3432 гривень.

680 доларів – і виступай у вільне плавання “морями бізнесу”.
XS
SM
MD
LG