Доступність посилання

ТОП новини

Ґордон Браун та Джордж Буш допомагатимуть Іракові стати стабільною країною


Олекса Семенченко Лондон, 31 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Ґордон Браун лише місяць перебуває на посаді прем’єр-міністра Великої Британії, і багато хто запитує, чи буде він так само відданий справі успішного врегулювання в Іраку, як його попередник Тоні Блер. І от у понеділок, завершуючи перший офіційний візит до США, британський прем’єр виразно дав зрозуміти, що не поспішатиме виводити з Іраку британських військовиків. «Ми маємо обов’язки, які слід виконувати в Іраку, і відповідальність щодо підтримки демократично обраного уряду і здійснення виразної волі міжнародної спільноти» заявив він.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун та Президент США Джордж Буш на спільній прес-конференції у Кемп Девіді, 30 липня 2007 р.
(official site)
Так само, як це не раз робив Джордж Буш у минулому, Браун теж заявив, що британська військова присутність в Іраку буде ґрунтуватися виключно на оцінках військового командування на місці. Британія нині має 5500 вояків в Іраку. Завершуючи свою першу двосторонню зустріч у Кемп Дейвіді, Браун і Буш заявили, що їхня спільна позиція щодо Іраку випливає з давніх союзницьких стосунків двох країн, які поділяють спільні цінності.

Браун назвав тероризм «злочином», проти якого слід енергійно боротися, а Буш зазначив, що ця боротьба вимагає концентрації всіх національних ресурсів. Американський президент зокрема наголосив на важливості запобіганню терактам: «Ми повинні використовувати всі засоби, що маємо, щоб знайти терористів і притягти їх до відповідальності, перш ніж вони знов завдадуть шкоди нашим людям».

Одною із тем переговорів була й ядерна програма Ірану. Багато хто на Заході вважає, що цю програму спрямовано на розробку атомної бомби, тоді як іранські власті твердять, що їх цікавить виключно мирна ядерна енергія. Із цього приводу Браун зазначив, що цілком задоволений тією політикою, яку ЄС і США нині проводять щодо Тегерана, і пообіцяв підтримувати її й у близькому майбутньому. Прем’єр вважає, що санкції ООН щодо Ірану спрацьовують, і він готовий до запровадження ще суворіших методів, знову таки через ООН.

Матеріали до теми:

• Як зміняться «особливі стосунки» між Великою Британією та США за прем’єр-міністра Ґордона Брауна? • Прем''єр-міністр Великої Британії оголошує низку антитерористичних заходів • Британці дають оцінку Тоні Блерові, що проводить останній повний день на посаді прем’єр-міністра Великої Британії • Майбутній британський прем''єр-міністр Ґордон Браун обіцяє збудувати 5 екологічно чистих містечок
XS
SM
MD
LG