Доступність посилання

ТОП новини

Місця у списках: «Раніше від Донецька не було жодного представника у «Нашій Україні»


Ситуацію із виборчими списками на Донеччині Радіо Свобода попросило прокоментувати Голову донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Володимира Кіпаня.

Володимир Кіпань: «В Партії Регіонів представлення, скажімо, надзвичайно високе, в «Нашій Україні – Народній Самообороні» в прохідній частині списку до сотої позиції є лише два працівника Донбасу. Приблизно така ж картина і у БЮТ. Але ситуація трошки змінилася, і свій список «почистила» і Партія Регіонів, а у «Нашій Україні», я б сказав, ситуація, навпаки, покращилася, адже раніше, взагалі жодного представника не було в «Нашій Україні».

А уже у цьому році той принцип розробки партійного списку, який затверджений на з’їзді «Нашої України», обов’язково мав враховувати регіональне представництво. Це було дотримано, хоча із деякими незрозумілостями, як кажуть регіональні представники партійних структур.

Поза сумнівом, наявність можливості для політичної сили на рівні області представлятися перед населенням, перед місцевою владою є надзвичайно великою для ефективності будь-якої політичної сили, будь-якої політичної партії. Тому ті опозиційні сили, пропрезидентські сили, і НУ і БЮТ, в даному випадку, на Донбасі знову матимуть дуже низький рівень представництва, а отже і можливості для реального впливу на ситуацію на місцевому рівні.

Донецька область для Партії регіонів є її родовим гніздом, яке є повністю підконтрольним і таким воно і залишиться. Хоча нарікання з боку місцевих органів влади, що ті представники партії, які були в парламенті і в уряді, погано чують потреби області, постійно, протягом останнього року звучало у виступах керівників області різного рівня. Тому область від цього, звичайно може дещо і виграє, але більшою мірою виграє великий бізнес, а не пересічна маса населення».
XS
SM
MD
LG