Доступність посилання

ТОП новини

Місця у списках: Дніпропетровщина пишається видатними політиками, але не кількістю місць у цьогорічних виборчих списках


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 8 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – На Дніпропетровщині невдоволені представництвом вихідців з регіону у виборчих списках політичних партій. За попередніми підрахунками, як і торік, до парламенту мають шанс втрапити з десяток дніпропетровців. Для такого потужного промислового регіону це замало, кажуть партійці й аналітики.

Про невірне представництво «дніпропетровських» місцеві аналітики говорять від часу минулих парламентських виборів. Область дає кожну другу гривню до державного бюджету, шосту частину загальноукраїнського ВВП і майже 20% зовнішньоторговельних операцій країни, а її представництво у вищих органах влади вкрай слабке. У Верховній Раді 5-го скликання із 450-ти народних обранців Дніпропетровщину представляли тільки з десяток депутатів. Подібною, як кажуть оглядачі, буде й ситуація після цьогорічних виборів.

У прохідних частинах виборчих списків основних партії та блоків вихідців з області – одиниці, у перших п’ятірках, окрім Юлії Тимошенко та, заочно, Павла Лазаренка, взагалі нікого немає. Навіть у списку Партії регіонів, за яку, за даними соцдосліджень, має проголосувати значна частина виборців регіону, перший дніпропетровець – Олег Царьов – аж у другій півсотні.

Недоліки пропорційної виборчої системи?

У тому, що Дніпропетровщина перестає бути «кузнею кадрів», місцеві партійці винуватять пропорційну виборчу систему. «Бютівець» Денис Борисенко каже, що мажоритарна давала дніпропетровцям більше шансів зробити політичну кар’єру в Києві.

Денис Борисенко: «На законодавчому рівні пропорційна система відірвала депутата від виборця і території. Раніше був виборець і конкретний депутат, і, приміром, у місті Павлограді чітко знали, що це депутат, котрий відстоює їхні інтереси».

У Дніпропетровській обласній організації Компартії з цим не згодні. Кажуть, пропорційна система ні до чого, просто парламентські фракції не змогли якісно організувати роботу з областями, закріпивши своїх представників за кожною.

Керівник фракції комуністів в облраді Юрій Осетров зазначив: «Мені здається, ми забагато експериментуємо, але ми ще насправді не зрозуміли, що таке пропорційна система. Є певний елемент відриву від виборців, але все залежить від організації, наскільки партійна організація змогли організувати прийом громадян за вертикаллю – депутати районних рад в населених пунктах, депутати обласної ради, депутати Верховної Ради».

Потрапивши до Києва, політики забувають про «малу батьківщину»

А втім, як кажуть аналітики, присутність дніпропетровців у вищих органах влади не гарантує регіонові преференцій чи якогось особливого статусу: Кучма, Лазаренко, Тимошенко…

Потрапивши до Києва, політики забувають про батьківщину, – переконаний політичний оглядач Юрій Райхель: «Вихідці із Дніпропетровська, які є в Киві, і нібито роблять там велику політику, – їхній зв''язок з Дніпропетровськом має пунктирний характер. Вони нібито з Дніпропетровська, але, на мій погляд, давним-давно втратили зв''язок з історичною батьківщиною. Розмови про те, що «наші люди в Києві», вже повністю себе вичерпали».
XS
SM
MD
LG