
Директор школи Наталія Лазебник каже, головне, щоб батьки показали довідку з роботи, що вони справді працюють у Києві.
Проте так званих школярів-некиян у школі – приблизно один відсоток, переконує директорка. На її думку, шкільних парт учням не вистачає з інших причин: «Будинків сьогодні будується дуже багато, а кількість нових шкіл не надто збільшується. Нових шкіл насправді дуже мало».
За словами Наталії Лазебник, є у школі учні, які взагалі вчаться тільки три місяці – бо саме на стільки батьки приїхали до Києва у відрядження. І київської реєстрації вони, звичайно, не мають.
Але дітям потрібно вчитися, запевняє директорка столичної школи. І набагато краще, коли вони живуть разом із батьками, а не в іншому місті, наприклад, у бабусі, бо там вони зареєстровані.
Взяти з собою дитину вирішила і пані Ольга, коли декілька років тому переїхала з Миколаєва до Києва. Вона має високооплачувану роботу, але не має київської реєстрації. І поки у доньки проблем у школі з цього приводу не було: «Яка різниця, де зареєстрована моя дитина. Мама живе тут, а з нею дитина. Як можуть у дитини забрати право на освіту? У нас що тоді буде – просто тотальне невігластво?».
«Антиконституційний маразм»? Треба скаржитись!
Кожна людина, якщо матиме змогу, зареєструється за власним бажанням. І без допомоги київської влади, каже юрист Тетяна Монтян. І не роблять цього «некияни» тільки тому, що не мають житла.
Тетяна Монтян: «У нас півкраїни живе не за місцем реєстрації. Це об’єктивна реальність У нас є багато людей, які взагалі не мають житла, які його орендують. А власники чомусь не поспішають їх там реєструвати. Так що тепер? Не вчитися дітям? Це просто антиконституційний маразм».
Якщо дитину не хочуть брати до школи без київської реєстрації – треба скаржитись, радить Тетяна Монтян. Від районних відділів освіти до самого міністра.
Київська влада нічого проти дітей-некиян немає
У свою чергу у КМДА кажуть, мета ініціативи – просто порахувати всіх школярів, щоб правильно визначити кількість потрібних вчителів, підручників, шкільних обідів, і навіть нових шкіл, бо офіційна цифра учнів набагато менша за реальну – а звідси страждає і якість освіти.
Радник київського голови Олександр Ржавський переконує, нічого проти дітей-некиян київська влада немає: «Ніхто нікого не викине, все буде зроблено помірковано. Я думаю, будуть знайдені норми впливу на батьків, коли людині буде вигідніше і простіше виконати закон стосовно реєстрації громадян і зробити так, як треба».
Що це будуть за норми впливу на батьків, Олександр Ржавський не говорить. А Тетяна Монтян вже прогнозує величезну хвилю обурення батьків дітей, яких не будуть брати до школи.