Доступність посилання

ТОП новини

Київським школам – київські учні?


Леся Бакалець Київ, 9 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Маєш київську реєстрацію – ласкаво просимо до столичних шкіл! Якщо ж цього заповітного папірця немає – треба його зробити або відправити дитину вчитися у те місто, де вона зареєстрована. Київська влада планує запровадити такий принцип, щоб дізнатися реальну кількість школярів. А ще вирішити проблему «переповнених» шкіл.


Київська середня школа № 43 одна з тих самих «переповнених шкіл». Сюди вступають без вступних іспитів та додаткових коштів, як у гімназії чи ліцеї. І не вимагають київської реєстрації.

Директор школи Наталія Лазебник каже, головне, щоб батьки показали довідку з роботи, що вони справді працюють у Києві.

Проте так званих школярів-некиян у школі – приблизно один відсоток, переконує директорка. На її думку, шкільних парт учням не вистачає з інших причин: «Будинків сьогодні будується дуже багато, а кількість нових шкіл не надто збільшується. Нових шкіл насправді дуже мало».

За словами Наталії Лазебник, є у школі учні, які взагалі вчаться тільки три місяці – бо саме на стільки батьки приїхали до Києва у відрядження. І київської реєстрації вони, звичайно, не мають.

Але дітям потрібно вчитися, запевняє директорка столичної школи. І набагато краще, коли вони живуть разом із батьками, а не в іншому місті, наприклад, у бабусі, бо там вони зареєстровані.

Взяти з собою дитину вирішила і пані Ольга, коли декілька років тому переїхала з Миколаєва до Києва. Вона має високооплачувану роботу, але не має київської реєстрації. І поки у доньки проблем у школі з цього приводу не було: «Яка різниця, де зареєстрована моя дитина. Мама живе тут, а з нею дитина. Як можуть у дитини забрати право на освіту? У нас що тоді буде – просто тотальне невігластво?».

«Антиконституційний маразм»? Треба скаржитись!

Кожна людина, якщо матиме змогу, зареєструється за власним бажанням. І без допомоги київської влади, каже юрист Тетяна Монтян. І не роблять цього «некияни» тільки тому, що не мають житла.

Тетяна Монтян: «У нас півкраїни живе не за місцем реєстрації. Це об’єктивна реальність У нас є багато людей, які взагалі не мають житла, які його орендують. А власники чомусь не поспішають їх там реєструвати. Так що тепер? Не вчитися дітям? Це просто антиконституційний маразм».

Якщо дитину не хочуть брати до школи без київської реєстрації – треба скаржитись, радить Тетяна Монтян. Від районних відділів освіти до самого міністра.

Київська влада нічого проти дітей-некиян немає

У свою чергу у КМДА кажуть, мета ініціативи – просто порахувати всіх школярів, щоб правильно визначити кількість потрібних вчителів, підручників, шкільних обідів, і навіть нових шкіл, бо офіційна цифра учнів набагато менша за реальну – а звідси страждає і якість освіти.

Радник київського голови Олександр Ржавський переконує, нічого проти дітей-некиян київська влада немає: «Ніхто нікого не викине, все буде зроблено помірковано. Я думаю, будуть знайдені норми впливу на батьків, коли людині буде вигідніше і простіше виконати закон стосовно реєстрації громадян і зробити так, як треба».

Що це будуть за норми впливу на батьків, Олександр Ржавський не говорить. А Тетяна Монтян вже прогнозує величезну хвилю обурення батьків дітей, яких не будуть брати до школи.
XS
SM
MD
LG