Доступність посилання

ТОП новини

Чим невдоволені харківські в’язні?


Олена Солодовнікова Харків, 7-9 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Четверо ув’язнених намагалися вкоротити собі віку в одній з харківських колоній. Вони порізали собі животи та поранили голови. Так, за твердженнями самих в’язнів, вони протестували проти суворого режиму колонії. Всі постраждалі – засуджені за тяжкі злочини, всіх чоловіків після інциденту відправили до лікарні в колонії.


Колонія № 25 на Харківщині. В кожному цеху тут працюють близько півсотні людей, які виготовляють причепи.

В понеділок двоє робітників розпороли собі животи металевими деталями. Керівники колонії уточнюють, що травмували себе в’язні електродами. А очевидець Олександр Катасонов розповів: «Я бачив, як вони вийшли, і все. Я запитав, що сталося? Побилися? А вони, ні. Треба лікаря».

З такими самими травмами до медичної частини скерували ще двох ув’язнених з іншого цеху. Ці чоловіки порізали себе в туалеті приладдям для роботи з металом. Таким чином, кажуть постраждалі, вони протестували проти суворого режиму колонії.

Також один з ув’язнених пояснив свій вчинок сваркою з братом, а інший своїм пригніченим психологічним станом: «Я побачив як це робить Яровий Олег та не знаю, що зі мною сталося на психологічному рівні. Я не розумів, що робив. І пробив себе трохи вище пупка».

Після госпіталізації відправлять у штрафний ізолятор

Рани постраждалим обробили у медичній частині. Троє ув’язнених повернулись до колонії через кілька годин. Один чоловік досі у лікарні. Начальник медичної частини Віталій Свердленко повідомив: «Травми не загрожують життю. Зараз стан постраждалих задовільний, вони зараз у виправному закладі під наглядом лікарів».

Раніше подібних акцій протесту не було, розповів начальник департаменту з виконання покарань Олександр Кізим. Він не виключає, що співробітники колонії зловживали своїм службовим становищем. Але при цьому впевнений, в ув’язнених «не було причин для нанесення собі ушкоджень».

Олександр Кізим: «Я не думаю, що для них тяжко працювати, хоча вони казали, що тяжкий режим. Режим він для того і є режим».

Керівництво колонії запевняє, що ув’язнені шкодують про свої вчинки. Після госпіталізації їх відправлять у штрафний ізолятор, де вони проведуть 12 діб.
XS
SM
MD
LG