Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 00:12

Син лівійського лідера Каддафі підтвердив, що болгарських медсестер катували


Василь Зілгалов Прага, 10 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Син лівійського лідера Муамара Каддафі, Саяф аль-Ісламі, у інтерв’ю арабському телеканалу «Аль-Джазіра» цього тижня зізнався, що болгарських медсестер і палестинського лікаря, яких Лівія нещодавно звільнила, піддавали тортурам під час їхнього восьмирічного ув’язнення в лівійській в’язниці, щоб змусити їх визнати себе винними у зараженні понад 400 лівійських дітей ВІЛ-інфекцією. Спостерігачі вважають, що заяви сина Каддафі також поставили у незручне становище керівництво ЄС.

Саяф аль-Ісламі Каддафі
Через 2 тижні після звільнення болгарських медсестер і палестинського лікаря, правда про тортури і мордування цих людей стала поволі випливати на поверхню.

Медиків звільнили 24 липня внаслідок угоди між Євросоюзом та Тріполі. Палестинський лікар Ашраф аль-Газуз, був чи не першим, хто найбільш відкрито розповідав про пережите у лівійському ув’язнені. Він сказав, що з медсестрами і ним лівійці поводилися «як з худобою», вражали електричним струмом, травили псами, прив’язували до металевих брусків і крутили, як «курчат на ґрілю». Все це було направлене на вибиття зізнання, щоб медсестри і лікар взяли на себе вину за зараження лівійських дітей ВІЛ-інфекцією.

Що насправді обіцяли і заплатили Лівії?

Брюссель доклав максимум оперативних зусиль щоб вмовити Муамара Каддафі випустити ув’язнених і після цього не скупився на похвали і обіцянки для Тріполі. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу тоді пообіцяв зробити все можливе для нормалізації відносин між ЄС та Лівією.

Таким чином, те, що Саяф аль-Ісламі Каддафі підтвердив арабському телеканалові «Аль-Джазіра» цього тижня, що палестинський лікар Аршаф аль-Газуз казав правду, виявилося дещо несподіваним.

«Так, медсестер мордували електричним струмом, погрожували їхнім родинам»,- сказав Каддафі - молодший «Аль-Джазірі». Саяф аль-Ісламі не пояснював, чому так сталося і не мав намірів вибачатися за муки цих в’язнів. Він навіть обвинуватив палестинського лікаря у наклепах, перебільшенні того, що сталося з ним і медсестрами у лівійському ув’язненні.

ЄС не прореагував на ці зізнання сина лівійського президента.

Коли медики були звільненні, президент Франції Ніколя Саркозі дуже категорично заявив журналістам, що ні Європа, ні Франція нічого Лівії не платили. Французько-лівійська домовленість – це шантаж?

Так от, у інтерв’ю відомому американському часописові «Ньюсвік» цього тижня Саяф аль-Ісламі Каддафі сказав, що Франція заплатила Лівії щонайменше 300 мільйонів євро для модернізації лікарні (і це –як додаток до тих 400 мільйонів євро, які заплатили родинам лівійських дітей, заражених ВІЛ-інфекцією). Каддафі-молодший також повідомив цьому виданню, що Франція продасть Лівії «величезний і дорогий» ядерний реактор. Коли його запитали, чи не була оця взаємна домовленість шантажем, Саяф визнав, що «це – шантаж». Він також додав, що «кожен намагається використовувати цю гру, щоб просунути свій інтерес».

Оглядачі дивуються з цих заяв Каддафі молодшого і запитують, чи це було емоційне визнання, чи все ж син порадився з батьком, перш, аніж робити такі заяви. Останнє для багатьох є ймовірнішим. Чимало аналітиків припускають, що зізнання молодогоКаддафі також скероване проти Ніколя Саркозі. Хоча багато колишніх заяв самого Муамара Каддафі так і залишилися не зрозумілими дотепер. Оглядачі вважають, що керівництво Євросоюзу після останніх інтерв’ю сина Каддафі опинилося в дуже незручній ситуації.
XS
SM
MD
LG