Доступність посилання

ТОП новини

Белград і Приштина проти поділу Косова (огляд сербської преси)


Анамарія Рамач Белград, 14 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Попри те, що офіційні представники Сербії та Косова відкидають можливість розподілу провінції, ця тема набрала широкого розголосу у сербській пресі після візиту трійки міжнародних представників ЄС, США та Росії минулими вихідними та заяви представника ЄС Вольфґанґа Ішінґера про те, що «посередники ухвалять будь-яке рішення щодо краю Косово, включно із поділом, якщо цього захочуть Белград та Приштина».


Під заголовком «Розподіл Косова призведе до великої Албанії» проурядовий щоденник «Політика» передає слова держсекретаря сербського міністерства у справах краю Косово і Метохія Душана Пророковича, що «поділ Косова є спробою неподобства частини міжнародного співтовариства та албанської політичної еліти у Приштині».

Газета «Політика» цитує заяву албанського інтелектуала Дукаджин Горані, який стверджує, що поділ Косова є найоптимальнішим рішенням для албанців, які у зв’язку з цим мають на увазі обмін територіями, а саме – обмін півночі Косова на південь Сербії.

А незалежний щоденник «Данас» стверджує, що представник ЄС у переговорах Ішінґер спричинив два прецеденти. Він, по-перше, є першим безпосереднім учасником процесу, який не виключив поділ Косова як можливе рішення. Водночас він попередив обидві сторони у переговорах, що їхнє приєднання до ЄС могло б бути зумовлене здатністю досягнути компроміс. Газета коментує, що це є новим моментом у полеміці між Брюсселем та Белградом: чи два процеси (переговори щодо статусу Косова та приєднання до Євросоюзу) є пов’язаними, чи це є окремі процеси.

Тим часом Ґоран Свіланович, функціонер Пакту стабільності для Південно-Східної Європи, заявив, що представник ЄС у «трійці» немає прав висувати такі умови Сербії, доки ЄС не матиме чіткої політики щодо Косова усіх 27 країн-членів.

НАТО, відпочинок чиновників, фальшиві купюри

Незалежний «Бліц» передає заяву міністра освіти Сербії Зорана Лончара про те, що НАТО намагається створити першу воєнну державу на території Сербії. На його думку, це почалося бомбардуванням Сербії силами НАТО 1999 року, після чого НАТО розташувало свої війська у краї Косово.

Щоденник «Бліц» пише і про те, де відпочивають урядовці Сербії. Прем’єр-міністр та президент Сербії поки що вирішили не використовувати свою відпустку, на що безпосередньо вплинув перебіг переговорів про статус Косова та візит «трійки» до Белграда. Міністр економіки Младин Динкич відпочиває у Греції. Туди планує поїхати і міністр оборони. Інші міністри відпочивають здебільшого в Туреччині та Чорногорії, як і більшість громадян Сербії.

А бульварна газета «Вечернє новості» повідомляє, що упродовж перших шести місяців цього року, згідно з даними Народного банку Сербії, у державі виявлено 1 731 фальшиву купюру євро, з них найбільше купюр вартістю 200 євро – 943 штуки. А під заголовком «Сербська планета» газета повідомляє про досягнення сербських спортсменів: тенісисти Новак Дьокович та Ана Іванович неперевершеною грою вразили цілий світ, а теніс став визначальним для Сербії.
XS
SM
MD
LG