Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 09:05

Чи загрожує кримській пресі тиск під час виборчої кампанії?


Володимир Притула Сімферополь, 14 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму сьогодні презентували прес-центр «Вибори-2007». Тим часом кримські журналісти уже скаржаться на тиск, який посилився з початком передвиборчої кампанії. Зокрема, погрози на свою адресу отримували менеджери близької до БЮТ Чорноморської телекомпанії, а програми ТРК «Бриз», яка належить Міноборони, перестали виходити на державному телеканалі «Крим», контрольованому «біло-блакитним» керівництвом автономії.

Прес-центр «Вибори-2007» відкрила у Сімферополі кримська громадська організація «Інформаційний прес-центр» для того, щоб полегшити місцевим журналістам їхню роботу під час виборчої кампанії. З одного боку – це майданчик для того, щоб учасники виборчих перегонів могли доносити до кримських виборців свої ідеї, з іншого – юристи Інформаційного прес-центру, а також Комітету з моніторингу свободи преси в Криму зможуть допомогти журналістам і мас-медіа у випадку якихось екстрених ситуацій.

Під час виборів протиправний вплив на ЗМІ традиційно посилюється

Керівник інформаційного прес-центру, відома кримська журналістка Валентина Самар каже, що під час виборів протиправний вплив на засоби масової інформації традиційно посилюється – або через судові позови, або тиск на їхніх власників чи топ-менеджерів, або ж погрози чи, навіть, напади на журналістів.

Валентина Самар: «Як можна убезпечити ЗМІ від такого тиску, від додаткових проблем і, найголовніше, від втрати довіри своєї аудиторії? Перше – це слідувати закону. Друге – робити публічними будь-які випадки тиску і для цього ми пропонуємо наші можливості прес-центру «Вибори-2007». І третє – сьогодні ми маємо говорити і про роль та відповідальність самих мас-медій за ту інформацію, яку вони подають виборцям, котрі мають конституційне право на отримання повної і достовірної інформації».

Порятунок від тиску – «корпоративна підтримка журналістів один одного»?

Колишній журналіст, а нині депутат кримського парламенту від опозиційної фракції Народного руху Леонід Пілунський знає, що найбільше проблем із отриманням повної і достовірної інформації від державних мас-медій, на яких уже розпочався тиск з боку влади.

Леонід Пілунський: «Ось є державна телерадіокомпанія “Крим”. Хто її контролює? Держава? Ми всі? Чи це спікер та прем’єр-міністр Криму? Тому існує загроза, що влада намагатиметься всіх непокірних прикрити. І вихід – у корпоративній підтримці журналістів один одного, лише це їх врятує від тиску».

Водночас його колега по парламенту автономії і теж колишній журналіст, голова Постійної комісії з питань ЗМІ, «регіонал» Григорій Йоффе каже, що місцевій владі немає сенсу тиснути на мас-медіа, оскільки кримський електорат уже чітко визначився у своїх симпатіях і його за короткий термін важко переконати голосувати за когось іншого.

Григорій Йоффе: «Я думаю, що жодних сюрпризів нинішні вибори у засобах масової інформації нам не принесуть. Якихось гучних скандалів, гучних рішень не буде. Але, на жаль, на цих виборах усе не закінчиться, бо конфлікт у суспільстві цими виборами не вичерпається».
XS
SM
MD
LG