Доступність посилання

ТОП новини

Дипломатичний інцидент на польсько-білоруському кордоні


Єва Поштар Варшава, 16 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Рішенням білоруської влади п’ятьом польським політикам і членам парламенту в середу заборонили в’їзд на територію Білорусі. Польські політики їхали до Гродно на відзначення національного свята — Дня Польського війська — спільно з товариством поляків Білорусі. Польське міністерство закордонних справ вимагає від посла Білорусі у Польщі пояснення причини дипломатичного інциденту.

Білоруський прикордонник на службі
У середу білоруська прикордонна служба заборонила в’їзд на територію Білорусі чотирьом депутатам польського парламенту: віце-спікеру верхньої палати Кжиштофу Путрі, віце-спікеру нижньої палати Дональду Туску, депутату та члену парламентської групи польсько-білоруської солідарності Роберту Тишкевичу і депутату Павлу Грасю.

А вже на території Білорусі, неподалік міста Гродно, затримали автомобіль радника польського прем’єра у справах польської діаспори у Білорусі Міхала Дворчика. Пану Дворчику заявили, що він персона нон ґрата у Білорусі та наказали негайно залишити територію країни.

Польща вимагає від Білорусі пояснень

Офіційна Варшава обурена з приводу дипломатичного інциденту. У середу Міністерство закордонних справ Польщі вимагало від посла Білорусі у Польщі Павла Латушки пояснень у цьому питанні.

Про розвиток подій довкола польсько-білоруського дипломатичного скандалу Радіо Свобода поцікавилось у МЗС Польщі.

Представниця польського зовнішньополітичного відомства Аліція Раковська зазначила: «Тривають певні узгодження, які ведуться дипломатичним шляхом. Ми не хочемо нагнітати навколо цієї справи атмосферу міжнародного скандалу».

Посольство Білорусі у Польщі заявляє, що особи, яким заборонений в’їзд на територію Білорусі, попередньо були повідомлені, що вони є персонами нон-ґрата для Білорусі.

Прес-секретар посольства Білорусі у Польщі Димітрій Виборний сказав: «Білоруська сторона вважає, що польські політики використовують такі поїздки для політичних цілей. Використовуючи ЗМІ, вони намагаються показати цю справу як сенсаційну подію».

Становили «небезпеку для білоруської конституції»?

Польські політики, яким заборонили в’їзд до Білорусі, інакше коментують цeй інцидент.

Віце-спікер польського парламенту Дональд Туск заявив: «Нам заборонили в’їхати на територію Білорусі з огляду на небезпеку для білоруської конституції. На думку офіційної Білорусі, наш приїзд міг становити небезпеку для держави».

Польські політики наголошують, що вони їхали в Гродно лише на відзначення Дня Польського війська. Святкування організувала 400-тисячна польська діаспора в Білорусі.
XS
SM
MD
LG