
У США довго приховували, що іпотечні невиплати становлять від 50 до 100 мільярдів доларів. Цього тижня Федеральна резервна система країни, борючись з нестачею готівки, вкинула в обіг до 2 мільярдів доларів. Але банкам цього далеко не досить, щоб боротися з інтервенціями в десятки мільярдів доларів.
Газета пише, що Європейський центральний банк вкинув на ринок чергові 48 мільярдів євро, щоб стримати наростання неспокою на фінансових ринках.
«Файненшел Таймз» відзначає, що подібні заходи здійснює і російський Центробанк, який вкинув у банківську систему Росії понад 40 мільярдів рублів. Це стається в умовах, коли інвестори покидають ринок рублевих облігацій.
У Європі йдеться про страхи можливого краху фінансових ринків, коли банки навіть одні одним бояться давати кредити у зв’язку із кризою неплатежів і ознаками банкрутств великих іпотечних компаній.
Літак до Грузії вилетів із Росії, Україна може долучитися до будівництва балтійської АЕС
Впливова «Вол Стріт Джорнал» оприлюднила результати розслідування міжнародних експертів, які стверджують «на основі записів радарів», що 6 серпня «один літак тричі порушував повітряний простір Грузії з боку Росії і випустив ракету, яка не вибухнула». За даними газети, таких висновків дійшли експерти чотирьох країн – Литви, Латвії, Швеції та США, які працювали над проблемою на прохання Грузії.
Польська «Ґазета Виборча» пише наприкінці тижня, що Україна хоче брати участь у міжнародному проекті будівництва Іґналінської АЕС у Литві, де вже залучені, крім самої Литви і Польщі, й Латвія та Естонія. Польське видання наводить слова литовського Президента Валдаса Адамкуса під час його зустрічі з українським колегою Віктором Ющенком про те, що, на його думку, інші країни «навряд чи будуть протестувати проти участі України, тим більше, що про свої бажання також заявили і шведи».