Доступність посилання

ТОП новини

МАГАТЕ й Іран домовилися про план дій навколо ядерної програми Тегерана


Цей план містить графік, за яким сторони мають з’ясовувати питання, що стосуються цієї програми.

Цей план містить графік, за яким сторони мають з’ясовувати питання, що стосуються цієї програми.

Про домовленість оголосили по двох днях переговорів у Тегерані заступник директора Міжнародної агенції з атомної енергії Оллі Хейнонен і заступник секретаря Верховної ради національної безпеки Ірану Джавад Ваїді.

«Досягнуті домовленості можуть перерости у дуже конкретний процес», – заявив представник Ірану Джавад Ваїді.

«Ми маємо тепер узгоджений план роботи. Ми домовились, як його виконувати. Домовились про терміни. Сторони витратили багато часу, обговорюючи усі подробиці та майбутні процедури», – сказав Оллі Хейнонен.

За словами Хейнонена, деталі будуть оголошені в звіті МАГАТЕ про іранську ядерну програму, який мають оприлюднити через два тижні.

Держдепартамент США назвав домовленість «недостатньою» і висловив сумнів у тому, що Міжнародне агентство з атомної енергії зуміє таким чином примусити Іран згорнути роботи зі збагачення урану, як цього вимагає Рада Безпеки ООН.

Західні держави погрожують запровадити проти Ірану вже третій пакет санкцій ООН через відмову Тегерана зупинити свою ядерну програму. Визначальним у цьому може стати згаданий звіт МАГАТЕ.

США й інші західні держави звинувачують Іран у намаганні створити ядерну зброю під прикриттям цивільної ядерної програми. Тегеран відкидає звинувачення і заявляє, що його програма суто мирна, а відтак він не збирається припиняти її.
XS
SM
MD
LG