Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 15:27

Молоді українці та поляки прокладатимуть європейський міст через українсько-польський державний кордон


Єва Поштар Варшава, 23 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Від 25 до 28 серпня на українсько-польській прикордонній території триватимуть «Дні доброго сусідства». Культурно-релігійні заходи збігаються із Днем Незалежності України та святом суспільного руху Солідарність у Польщі. В рамках українсько-польських культурних заходів на місці майбутнього пункту кордонного перетину Угринів-Долгобичів відбудеться унікальний концерт українських та польських молодіжних гуртів. Почесний патронат над цим заходом взяли Президенти України та Польщі, Віктор Ющенко і Лех Качинський.

Культурні заходи на українсько-польському пограниччі збігаються зі святом Незалежності України та річницею серпневих страйків, суспільного бунту проти комунізму в 1980 році в Польщі, коли виникла профспілка "Солідарність".

Ідея проведення в рамках українсько-польських «Днів доброго сусідства» заходу під назвою «Європейський міст-Кордон 803» з’явилася з протесту молоді проти існування у дотеперішньому вигляді українсько-польського кордону. На думку української та польської молоді, цей кордон з усією точністю перенесений у наш час ще із радянської дійсності.

Офіційна символіка зазначених заходів


Зі входженням Польщі до Шенгенської угоди з’явиться чергова Берлінська стіна?

Організатор українсько-польських «Днів доброго сусідства» отець Стефан Батрух зазначив: «Цей кордон зараз пролягає між Україною та Євросоюзом. За одну ніч, від 1 січня, у зв''язку зі входженням Польщі до Шенгенської угоди, він може стати черговою Берлінською стіною. Виникає питання: чи ми цього хочемо? Чи молоде покоління хоче, що б так було?»

Колючий дріт, прикордонники із собаками, орана смуга землі – будуть натуральним елементом сценографії незвичайного концерту під назвою «Європейський міст-Кордон 803». Сцена стоятиме прямо на лінії державного кордону, неподалік кордонного стовпа номер 803. На сцені виступатимуть зірки української та польської рок-музики.

До Євро-2012 необхідно вирішити нинішні прикордонні проблеми

Стефан Батрух вважає, що коли українсько-польський кордон залишиться таким, як зараз, тоді майбутній футбольний чемпіонат Євро-2012 не проводитимуть спільно Україна та Польща, а проводитиме кожна держава окремо.

«Українські вболівальники не приїдуть до Польщі, якщо будуть змушені чекати на візу впродовж місяця, а потім ще й стояти в черзі на кордоні», – зауважив Стефан Батрух.

Однак заходи в рамках четвертих «Днів доброго сусідства» розраховані не лише на молодих людей. Ідея проведення їх виникла для того, щоб подолати символічний розбрат, який стався після Другої світової війни. Тоді державний кордон наполовину розділив українсько-польське село Корчмин. Тому на час заходу кордон відкриють для жителів навколишніх сіл. Українці та поляки матимуть змогу брати участь в церковному святі, богослужіннях, культурних заходах.
XS
SM
MD
LG