Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 02:22

Поети літоб’єднання СТАН на День Незалежності вирушили в автопробіг на батьківщину Нестора Махна


Ярослав Гребенюк Луганськ, 24 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Автомобілі під жовто-блакитними та чорними знаменами вирушили з Луганська до Гуляйполя. Пробіг організувало луганське літературне угруповання СТАН щоб презентувати збірку поезій «Переворот» на фестивалі «День незалежності з Махно».

Ярослав Мінкін: «Ми вимагаємо повного розпуску всіх офіційних письменницьких організацій!»
Учасники пробігу Луганськ-Донецьк-Запоріжжя-Гуляйполе виглядали мальовничо. Папахи, безкозирки, кулеметні стрічки (щоправда без набоїв) та червоні революційні банти. Кам’яний революціонер Клим Ворошилов, що стоїть навпроти мерії, таких персонажів не бачив вже давно.

«Хай живе анархо-українська сучасна література!»

Літературне угруповання СТАН проголосило Луганськ літературною столицею. Водночас поети оголосили «громадянську війну» існуючим спілкам письменників, які на їхню думку є засобом тиску на літературу. Одне з гасел СТАНу – «Хай живе анархо-українська сучасна література!».

Поет Ярослав Мінкін зазначив: «Ми вимагаємо повного розпуску всіх офіційних письменницьких організацій, здачі членських квитків та явки до Ревкому СТАНу упродовж 24-х годин. Наразі ревкоми організуються по всій територій України і я сподіваюсь, що найближчим часом ми зможемо очистити Україну від буржуазної літератури і створити нову, вільну літературу».

Ярослав Мінкін також говорить про необхідність анархічного устрою держави. Своє об’єднання СТАНівці називають «літературним терористичним угрупованням», проте конфліктів із силами правопорядку вони уникають.

Під час інтерв’ю міліціонери нагадали Ярославу Мінкіну, що до заявленого місця проведення акції поети не дійшли кількох метрів. І літератори легко погоджуються переміститись. Під монументом Климу Ворошилову відбувся мітинг. На ньому, звісно, поети читали свої революційні твори.

Свого вірша російською мовою прочитала й Олена Заславська:

«Нет революции от-кутюр – Есть диоксиновые трипы, Железный мэн – донецкий урка – И Жанна д’Арк с косою-нимбом.

Они, засев за круглый стол, Вмиг на троих распишут пулю. И тут не отгадаешь, кто Из них катала, а кто шулер».


«Наразі ми живемо в країні, де панує справді безвладдя»

Автопробіг присвячений 16-й річниці Незалежності та всеукраїнській презентації поетичної збірки СТАНу «Переворот» на фестивалі «День незалежності з Махно».

Учасник СТАНу та голова голова асоціації Література сучасного Донбасу (ЛСД) поет Костянтин Скоркін вважає, що сьогодні Нестор Махно – головна знакова фігура для України.

Костянтин Скоркін: «Всі справжні українці цього року, як і минулого року, святкують День незалежності у Гуляйполі. Сьогодні Нестор Махно – то втілення української вітальності. Так вийшло, що наразі ми живемо в країні, де панує справді безвладдя. Літератори, мабуть йдуть за подіями, бо час ставить на порядок денний саме анархізм».
XS
SM
MD
LG