Доступність посилання

ТОП новини

У Лондоні відбувається найбільший в Європі вуличний карнавал


Олекса Семенченко Лондон, 27 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У британській столиці у понеділок – найважливіший день традиційного карнавалу у дільниці Ноттінґ Гілл. Він відбувається в останні вихідні літа, коли у Британії до вихідних додається понеділок, і завжди збирає сотні тисяч відвідувачів. Карнавал у Ноттінґ Гілл започаткували вихідці з Карибських островів, подія вважається символом сучасної британської багатокультурності.

Карнавал є карнавал
Цього року організаторам та учасникам карнавалу у Ноттінґ Гілл справді пощастило з погодою. Після практично безперервних дощів, що тривали все літо, на ці вихідні західний Лондон, де розташована ця дільниця, просто купається у сонячному промінні під безхмарним небом. Тому у понеділок, за попередніми підрахунками, до Ноттінґ Гілла прибуло близько мільйона відвідувачів. Температура 23 градуси є просто ідеальною для фестивалю, на який тисячі учасників вбираються у яскраві барвисті костюми своїх колективів.

Власне, головною подією карнавалу є парад вулицями Ноттінґ Гілла численних колективів, що переважно складаються із вихідців з країн Карибського басейну. Традиційні групи, що грають карибську музику – сока, каліпсо, реґґей та сальсу, стоять на великих і високих платформах, котрі вулицями везуть тягачі. Їхні пісні й мелодії через потужні гучномовці чути на кілометри навколо. За ними колонами йдуть убрані у фантастичні костюми, прикрашені пір’ям та різноманітним карибським намистом та браслетами, танцюристи й співаки. За всім цим стежать сотні тисяч людей, які прибувають сюди цілими родинами. Вони насолоджуються стравами карибської кухні, які скрізь продаються у вуличних лотках. Народ гуляє, співає й танцює просто неба на кожній вулиці.

Карнавал приваблює зірок карибської музики з усього світу. Зокрема, цього року з Барбадосу знову приїхала народжена у Лондоні королева музики сока Алісон Гайндз.

Нова пісня Гайндз є однією з найпопулярніших мелодій цьогорічного карнавалу. Алісон є однією з найпомітніших виконавців із регіону Карибського моря. Вона вбачає свою місію у поширенні музики сока у світі: «Музика сока є дуже життєствердною музикою. Це той тип музики, коли ти просто мусиш встати й рухатися»,– переконана Алісон.

Карнавал бере свій початок з 1964 року, коли хвиля іммігрантів з колишніх британських колоній у Карибському морі прибула до Великої Британії у пошуках роботи. Цього року центральною темою є відзначення 200-ї річниці повалення трансатлантичної торгівлі рабами у Британській Імперії. З міркувань безпеки поліція надіслала до Ноттінґ Гілла 11 тисяч правоохоронців. На виходах з прилеглих станцій метро встановлені металошукачі. Повідомляють, що перший день карнавалу у неділю, коли відбувся дитячий парад, за яким спостерігали понад півмільйона глядачів, пройшов без інцидентів. Поліція попередила можливі заворушення минулими тижнями, коли стало відомо, що їх планують місцеві банди. Превентивно було здійснено низку арештів.
XS
SM
MD
LG