Доступність посилання

ТОП новини

Десятки лісових пожеж у Греції – це теракти?


Василь Зілгалов Прага, 27 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – За останню добу в континентальній Греції зафіксовано до 90 лісових пожеж. Вся Європа допомагає грекам у боротьбі з вогнем.Вогняна стихія упродовж трьох діб забрала життя понад 60 людей. Влада розглядає версію підпалу і оголосила винагороди від 100 тисяч до 1 мільйона євро за інформацію про винуватців пожежі.

Пожежі неподалік пам’яток Олімпії
Шокує те, що, як заявив прем’єр-міністр Греції, серед основних причин трагедії розглядають саме свідомий підпал лісу. Надзвичайно суха погода, спека сприяли рекордно швидкому поширенню вогню.Греція вже мала справу з навмисними підпалами, адже чимало з них були пов’язані з намаганнями будівельних компаній таким чином захопити звільнені від лісу ділянки землі під вигідні будівництва. Грецька прокуратура розглядає можливість розцінювати свідомі підпали лісів як терористичну діяльність.

Греції допомагає вся Європа

Приблизно тисяча грецьких пожежників, за підтримки інших європейських країн, гасили понад 30 ділянок, займаних вогнем, на початку цього тижня. Влада заявляє, що пожежі такого масштабу чи не найбільші в країні за останні десятиріччя. Представник грецького пожежного командування Нікос Діаманітіс сказав в Афінах, що гасити пожежу фактично допомагає вся Європа. Кіпр прислав 6 пожежних машин і 60 пожежників. Франція посилає 4 літаки і 60 пожежників. Італія також посилає 2 літаки.

Велику увагу пожежники приділяють вогняній стихії поблизу історичних пам’яток Греції. Пожежна авіація своїми точними ударами відвела вогонь від пам’яток Олімпії, місця народження Олімпійських ігор.

Чимало населених пунктів на заході Греції довелося евакуювати, це виглядало трагічно. 89-річний мешканець міста Ґреко каже, що залишив свій дім і тепер все це «згорить вщент».

Європейський Союз продовжує посилювати допомогу Греції для боротьби з лісовими пожежами на континенті. Представник Європейської комісії Барбара Гельфферіх каже, що в результаті координації зусиль всіх країн Євросоюзу в їхньому розпорядженні перебуває багато добровольців, багато літаків та гелікоптерів.
XS
SM
MD
LG