Доступність посилання

ТОП новини

Чому в Закарпатті дорожчають харчі?


Надія Петрів Ужгород, 27 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) - Закарпатці шоковані цінами на продукти харчування у області. За якісь два-три тижні на ринках регіону олія подорожчала майже вдвічі, зросло в ціні м''ясо. Молочні продукти, яйця. Жителі краю стурбовані, ціновики наполягають на сезонних коливаннях, а соціологи говорять про нестабільну політичну ситуацію

Чи подорожчає ще й хліб
38-річній ужгородці Ірині щодня потрібно годувати родину з чотирьох осіб. За її підрахунками, для більш-менш збалансованого харчування їй потрібно в місяць витрачати близько тисячі гривень на харчі. Це майже вся її зарплата. Заробітки чоловіка Ірини витрачають виключно на оплату житлово-комунальних послуг, придбання одягу та взуття. У ситуації, коли ціни різко зросли, а зарплати залишилися на місці, Ірина не знає, як вкластися в сімейний бюджет.

«Іноді буває таке, що зранку одна ціна, ввечері – інша. Я не знаю, як ми далі будемо жити, але мені здається, що наша країна котиться, грубо кажучи, під три чорти…»,– каже Ірина.

У всьому винна політична ситуація

Ще на початку серпня закарпатці купували олію за ціною 5,65 гривень за літр. Сьогодні вартість цього продукту в магазинах становить 7,65, а на ринках Ужгорода 9,80. Заступник начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області Марія Іванова каже, що зростання ціни олії — це просто сезонні коливання. А чому подорожчало м’ясо в середньому на 3-5 грн.?

«По-перше, зі зростанням гуртово-заготівельних цін, по-друге, зростають витрати на утримання тварин, це і подорожчання кормів. І паливно-енергетичні ресурси зростають потрошечку від початку цього місяця»,— говорить Марія Іванова.

Закарпатські соціологи та політологи називають політичну нестабільність у державі напередодні виборів причиною всіх бід. Соціолог Михайло Вальків каже, що ніхто не знає, що буде восени, тому люди здійснюють закупівлю продукції. «Дивують заяви уряду про фіксацію цін на м’ясо, які ніби збережуться до кінця вересня-жовтня. Звідси постає питання: а що буде далі?», — каже він.

Подейкують, що незначне зростання цін триватиме й надалі, і винною в цьому буде інфляція. А ще втішають: Закарпаття не лідер за рівнем підвищення цін, є кілька регіонів, де ще гірша ситуація.
XS
SM
MD
LG