
Авіалайнери «Boeing 737-300» пофарбовані у білий і жовтий ватиканські кольори. У салоні на сидіннях цитати з Біблії, одна з них: «У пошуках образу Твого, Господи». Під час польоту пасажири-паломники слухають молитви, їм демонструють відео- та аудіокадри про місця паломництва.
Форми паломницької подорожі змінюються, але залишається її глибинна сутність — шукати міцнішого контакту із Богом, каже чільний кардинал Камілло Руїні, один із перших паломників чартерного рейсу до Лурда. Це місто щороку відвідують 8 мільйонів осіб.
Паломницькі квитки на 10% дешевші, ніж комерційні
Угода між ватиканською організацією «pera Romana Pellegrinaggi», яка влаштовує паломницькі поїздки, та невеликою бюджетною авіакомпанією «Mistral Air» розрахована на 5 років. Щоб зробити паломництво доступнішим, контракт передбачає зниження ціни на перевезення пасажирів. Вартість квитка буде на 10% дешевшою від комерційних тарифів.
Представник «Opera Romana Pellegrinaggi», отець Чезаре Атуїре вважає, що паломницькі рейси зможуть краще підготувати паломників до прощі. Окрім Лурду, рейси здійснюватимуться до християнських святинь у Польщі, Іспанії, Португалії, Мексиці, а також до Єрусалима та на єгипетський півострів Синай. Упродовж першого року планують перевезти 150 тисяч пасажирів.
6% світового туризму — це релігійний туризм
З наступного року аіварейси до святих місць планують зробити регулярними. А наразі польоти з Рима та іншиїх італійських міст чартерні. Під час апостольських поїздок Папа Римський користується комерційними авіаперевізниками.
Як зазначають оглядачі, нині релігійний туризм переживає справжній бум, і нова ініціатива Ватикану може стати вагомим внеском у розвиток цього бізнесу. Минулого року святі місця у різних країнах відвідали 150 мільйонів паломників. На нинішній рік прогнозують, що їх буде на 40 мільйонів більше. За даними італійського агентства «ANSA», річний обсяг прибутків від релігійного туризму становить близько 4 мільярдів євро – це 6% доходу світової туріндустрії.