Доступність посилання

ТОП новини

Чартерні рейси до святих місць з ініціативи Ватикану


Наталка Кудрик Рим, 28 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Завдяки новій ініціативі Ватикану паломницькі подорожі стануть коротшими і дешевшими. Святий престол уклав договір з італійською авіакомпанією «Mistral Air», котра здійснюватиме чартерні рейси до християнських святинь. Перший паломницький політ відбувся у понеділок із Рима до французького міста Лурд. Ватикан сподівається у такий спосіб долучитися і до розвитку релігійного туризму.

Ватиканьскі вартові
Колись паломницькі подорожі були тривалими. Їхня релігійна мета, зокрема, і полягала у довгому очікуванні. Очікування розділяло день відправки і день прибуття до культового місця. Тепер усе по-іншому: навіть мандри до святих місць мають бути швидкими і на борту літака.

Авіалайнери «Boeing 737-300» пофарбовані у білий і жовтий ватиканські кольори. У салоні на сидіннях цитати з Біблії, одна з них: «У пошуках образу Твого, Господи». Під час польоту пасажири-паломники слухають молитви, їм демонструють відео- та аудіокадри про місця паломництва.

Форми паломницької подорожі змінюються, але залишається її глибинна сутність — шукати міцнішого контакту із Богом, каже чільний кардинал Камілло Руїні, один із перших паломників чартерного рейсу до Лурда. Це місто щороку відвідують 8 мільйонів осіб.

Паломницькі квитки на 10% дешевші, ніж комерційні

Угода між ватиканською організацією «pera Romana Pellegrinaggi», яка влаштовує паломницькі поїздки, та невеликою бюджетною авіакомпанією «Mistral Air» розрахована на 5 років. Щоб зробити паломництво доступнішим, контракт передбачає зниження ціни на перевезення пасажирів. Вартість квитка буде на 10% дешевшою від комерційних тарифів.

Представник «Opera Romana Pellegrinaggi», отець Чезаре Атуїре вважає, що паломницькі рейси зможуть краще підготувати паломників до прощі. Окрім Лурду, рейси здійснюватимуться до християнських святинь у Польщі, Іспанії, Португалії, Мексиці, а також до Єрусалима та на єгипетський півострів Синай. Упродовж першого року планують перевезти 150 тисяч пасажирів.

6% світового туризму — це релігійний туризм

З наступного року аіварейси до святих місць планують зробити регулярними. А наразі польоти з Рима та іншиїх італійських міст чартерні. Під час апостольських поїздок Папа Римський користується комерційними авіаперевізниками.

Як зазначають оглядачі, нині релігійний туризм переживає справжній бум, і нова ініціатива Ватикану може стати вагомим внеском у розвиток цього бізнесу. Минулого року святі місця у різних країнах відвідали 150 мільйонів паломників. На нинішній рік прогнозують, що їх буде на 40 мільйонів більше. За даними італійського агентства «ANSA», річний обсяг прибутків від релігійного туризму становить близько 4 мільярдів євро – це 6% доходу світової туріндустрії.
XS
SM
MD
LG