Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 09:12

Буш про Ірак як лінію фронту проти екстремістів


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 29 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Сполучених Штатах президент Джордж Буш визначив роль, яку відіграє Ірак на Близькому Сході. Промовляючи у місті Ріно, штат Невада, на зборах організації «Американський Легіон», що об’єднує ветеранів війни, Буш заявив, що Ірак – це лінія фронту у протистоянні шиїтському екстремізмові Ірану та Аль-Кайді. Буш закликав Сполучениі Штати не відступати, триматися курс в Іраку, поборюючи екстремістів.

Президент намалював картину нових, ще більших заворушень на Близькому Сході, якщо Америка передчасно виведе звідти війська. У цьому випадку він передбачає перерви у постачанні нафти і вірогідність нападу з боку Ірану, який може посідати ядерну зброю.

Буш стверджував, що якби американські війська повернулися додому не виконавши свого завдання, то це означало б віддати на поталу екстремістам не лише Ірак, а й увесь регіон Близького Сходу, а також наразити на небезпеку Сполучені Штати. І навпаки, продовжувати боротьбу, не відступати це, за словами президента, є «найважливішим і найкоротшим шляхом до того, щоб допомогти стратегічно важливому регіонові прямувати до демократії, економічного процвітання і політичної стабільності, що є найкращим заборолом для терористів».

Попередження Іранові

У промові на конференції, у присутності кількох тисяч ветеранів війни, Буш попередив Іран про тяжкі наслідки для цієї країни, якщо Тегеран і надалі підтримуватиме іракських бойовиків. Америка вживе усіх необхідних заходів для захисту. «Ось чому, - сказав Буш, - Я віддав наказ нашим військовим командирам в Іраку зробити все необхідне, аби покласти край злочинній діяльності Тегерану».

Президент позитивно відгукнувся на останні кроки іракського уряду, який з метою примирення шиїтів із суннітами вирішив дозволити колишнім членам партії «Баас», правлячої за часів Саддама Хусейна, займати урядові посади, що досі заборонялося.

Промова Буша – вже друга за останні дні на тему війни в Іраку. Хоча вона виглядала як програмна, помічники президента стверджують, що ці виступи не означають нової політики. Заклик прозвучав за два тижні перед тим, як генерал Дейвид Петреас, командувач військами в Іраку, звітуватиме у Конгресі щодо певного прогресу, досягнутого внаслідок збільшення на 30 тисяч кількості американського контингенту в тій країні.

У першій промові Буш порівнював Ірак з іншими війнами, що їх вела Америка - з Другою світовою війною, з Корейською кампанією і з В’єтнамом. Цими порівняннями він підкреслював, що всі ці війни своєю глибинною суттю символізували захист свободи від наступу ідеологій, ворожих свободі.

Між тим, згідно останнього міжнародного соціологічного дослідження, проведеного спільно інформаційною агенцією United Press International та Інститутом Зогбі, підвищилася оцінка ведення президентом Бушем війни в Іраку. Майже третина опитуваних позитивно оцінила курс американського президента в Іраку. Цікаво також відзначити, що на запитання – чия стратегія в Іраку краща – президента чи Конгресу США, майже половина респондентів на чільне місце поставила Буша, а 40 відсотків – Конгрес.
XS
SM
MD
LG