Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську водопостачальники вимагають підвищення тарифів через суд


Ярослав Гребенюк Луганськ, 29 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua). – На Луганщині керівництво обласного водопостачального підприємства «Луганськвода» наполягає на необхідності підвищення тарифів. А на місцеві органи влади, які відмовляються це робити, «Луганськвода» подає до суду.

Купатися чи не купатися?
За неофіційними даними, луганців очікує підвищення ціни на воду більше ніж удвічі. З 1 гривні 75 копійок до чотирьох гривень. Генеральний директор обласної компанії «Луганськвода» Олександр Чернов цю інформацію не підтверджує, але й не спростовує. Він каже, що в Луганську найнижчий тариф в області і його треба підвищувати.

Місцева влада не хоче підвищувати тарифи

Однак місцева влада Луганська з цим не погоджується. Речник луганської мерії, депутат міськради Олександр Савенко каже, що «Луганськвода» неодноразово зверталися, до мерії, щоб переглянути тариф у бік збільшення. Але міська влада тарифи не переглядала.

Олександр Чернов вважає позицію луганської влади безвідповідальною. Тарифи, за його словами, узгоджуються із обласною інспекцією із контролю за цінами, себто усі їхні складові повністю достовірні.

Водники зробили свої борги «Луганському енергетичному об’єднанню» інструментом торгів. Саме цією заборгованістю обласна компанія «Луганськвода» тисне на міську владу, щоб підняти тарифи.

Один тариф для всіх. Але чи це законно?

Компанію «Луганськвода» створили кілька років тому спеціально для того, щоб зробити однаковий тариф для всієї області. Проте за законом, тарифи на водопостачання затверджують не підприємства, а місцеві ради. «Луганськвода» лише надає свої розрахунки.

У рад, за словами Олександра Чернова, є лише два шляхи: затвердити надані тарифи для населення або встановити нижчу ціну та доплачувати різницю з бюджету. Проте подекуди депутати обирають третій шлях – просто не вважають розрахунки обґрунтованими.

Що скаже суд?

У відповідь компанія «Луганськвода» подає до суду. Наразі триває процес проти ради селища Ювілейного, яке входить до складу Луганська.

Голова селища Ювілейного Володимир Струк не розуміє, чому споживачі мають платити за втрати «Луганськводи». «Ми захищаємо інтереси нашої громади»,— каже він. «Якщо вони не справляються зі своїми обов’язками, нехай передадуть обладнання нашому комунальному підприємству, свердловина розташована у 500 метрах від селища, і ми самі постачатимемо воду для жителів селища Ювілейного», – говорить Володимир Струк.

Обласному підприємству передали всі місцеві водопостачальні підприємства. Зокрема і луганський «Міськводоканал», якому належала свердловина поблизу Ювілейного. Звісно, водозабір селищній раді ніхто не віддасть. До кінця року обласну компанію «Луганськвода» збираються віддати у концесію, хоча майбутньому інвестору таке рішення навряд чи сподобається.
XS
SM
MD
LG