Доступність посилання

ТОП новини

Олександр Мороз хоче, щоб ЦВК знову пояснила йому ситуацію з обнуленням виборчих списків «Нашої України» і БЮТ у Верховній Раді 5-го скликання


Тим часом ЦВК ще 11 червня вже заявила, що не може ані формально «обнулити» списки цих блоків, ані визнати за чинних депутатів наступних осіб у цих списках, бо для цього в Україні немає законодавчої бази.

У листі до Центрвиборчкому Голова цього парламенту просить повідомити, чи завершено судовий розгляд суперечок щодо дострокового припинення повноважень народних депутатів від блоків Юлії Тимошенко і «Наша Україна».

В іншому ж разі він просить повідомити про «причини бездіяльності ЦВК» щодо реєстрації наступних за списками депутатів від цих блоків.

Мороз раніше не раз заявляв, що, на його думку, нинішній склад парламенту залишається правочинним і попри вихід із нього фракцій «Нашої України» і БЮТ, аж доки Центральна виборча комісія не підтвердить, що цих депутатів ніким замінити.

Тим часом ЦВК ще 11 червня вже заявила, що не може ані формально «обнулити» списки цих блоків, ані визнати за чинних депутатів наступних осіб у цих списках, бо для цього в Україні немає законодавчої бази.

А 25 липня Печерський райсуд Києва остаточно підтвердив своє попереднє рішення стосовно обнулення списку «Нашої України» і роз’яснив що жодних дій із боку ЦВК більше не потрібно. Голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал заявив тоді, що ця ухвала вирішує проблему з обнуленням списків обох опозиційних блоків.

Напередодні, 2 червня, обидва ці блоки на своїх з’їздах достроково припинили повноваження своїх депутатів і скасували свої виборчі списки.

На підставі цього 5 червня Президент своїм третім указом про дострокові вибори розпустив Верховну Раду 5-го скликання як неповноважну і призначив дострокові вибори на 30 вересня.

Крім того, протягом червня на засіданнях цієї Верховної Ради зачитали понад 160 заяв депутатів від «Нашої України» і Блоку Юлії Тимошенко про складення повноважень.

Нині у складі парламенту 5-го скликання залишається 288 депутатів – менше від принаймні 300, які необхідні для повноважності Верховної Ради.
XS
SM
MD
LG