Суд також «повністю» задовольнив позовну вимогу Луценка до Генпрокуратури про відшкодування йому моральних збитків – у розмірі 1 гривні.
Адвокат не виключив, що Генеральна прокуратура може оскаржити це рішення.
У середині березня цього року заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що Генпрокуратура має у своєму розпорядженні дані про ізраїльське громадянство Юрія Луценка.
«Ми одержали копію документу за підписом посадових осіб МВС Ізраїлю, у якому зазначено, що Луценко є з 1999 року громадянином Ізраїлю», – заявив тоді заступник генпрокурора.
«Зазначені його адреса проживання і номер реєстраційного посвідчення і зазначені підстави, за якими він одержав громадянство», – додав Кузьмін.
Луценко категорично заперечив наявність у нього ізраїльського громадянства. Він заявив, що отриманий факсом документ, на який посилалася Генпрокуратура, є підробкою. Зокрема, за словами колишнього міністра внутрішніх справ України, в цьому папері помилку зробили вже в англійській назві МВС Ізраїлю.
Він також заявив, що консульство Ізраїлю підтвердило йому фальшивість документів про його нібито ізраїльське громадянство, про які говорив представник Генпрокуратури.
У середині квітня Громадянський рух «Народна самооборона», який очолює Юрій Луценко, оголосив, що МЗС України підтвердило: Луценко не є громадянином Ізраїлю.
Як повідомила прес-служба цього руху, в «Народній самообороні» отримали про це офіційну відповідь українського зовнішньополітичного відомства на депутатський запит.
За цим повідомленням, у відповіді за підписом заступника міністра закордонних справ України мовилося, що МЗС Ізраїлю повідомило: жодних даних про Луценка в їхній країні не знайшли.
Але офіційно відповідей органів Ізраїлю про нібито ізраїльське громадянство Луценка чи його відсутність не оприлюднювали.
У лютому минулого року деякі засоби інформації вже поширювали зображення нібито посвідчення громадянина Ізраїлю на ім’я Юрія Луценка. Тоді з’ясувалося, що той документ, набраний із орфографічними помилками, був підробкою.