Віце-президент Європарламенту, колишній голова Делегації Європарламенту у зв’язках з Україною Марек Сівец не погоджується з цією ідеєю.
«Створити форум за участі парламентів країн колишнього Радянського союзу та Європарламенту не є доброю ідеєю, я виступаю проти цього», – заявив Сівец.
Євродепутат Таннок поставив під сумнів доцільність того, що Європейська політика сусідства включає і європейські країни, і середземноморські неєвропейські країни.
Чи пускати Україну в ЄС?
Він привітав те, що Європарламент у липні цього року висловився за надання перспективи членства в Євросоюзі для України.
Таннок нагадав, що хоча Європейська політика сусідства не передбачає членства, але Угода про Євросоюз не виключає цього для європейських країн.
«Тим не менше всі європейські інституції, окрім Європарламенту, неохоче визнають перспективу членства в ЄС для однозначно європейських країн із демократичними урядами, які мають такий стратегічний вибір – це Україна і Молдова і, можливо, колись Білорусь, якщо вона стане демократичною», – заявив європарламентар.
Кілька депутатів погодилися з тим, що східним сусідам Євросоюзу слід надати перспективу членства в ЄС.
Водночас під вогнем критики опинилася інша пропозиція Чарльза Таннока – залучити до Європейської політики сусідства Казахстан. Декілька євродепутатів заявили, що цій країні бракує демократії.
Перспективні пропозиції
Таннок пише в доповіді, що Україна та інші країни-сусіди мають отримати перспективу безвізового режиму з Євросоюзом.
Він шкодує, що Євросоюз досі не відкрив свого ринку для певних товарів із сусідніх країн.
На думку євродепутата, східні сусіди ЄС мають поступово інтегруватися в європейську енергетичну спільноту.
Протягом тижня члени Комітету з закордонних справ Європарламенту можуть вносити поправки до доповіді Таннока, яку в листопаді мають розглядати на сесії Європарламенту.