«Файненшел Таймз» також публікує думки аналітиків, які вважають, що «призначення Зубкова стало перемогою твердої лінії при владі таких, як Іґор Сєчін і Віктор Іванов – обидва є заступниками голови кремлівського апарату, а перед цим були співробітниками розвідки».
А німецька «Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ» акцентує увагу на тому, що прихід Віктора Зубкова на посаду голови уряду насамперед небезпечний для «російських підприємств і банків», бо перед цим новий прем’єр керував відомством, якому досконало відомо чи не про всі фінансові потоки в російській економіці.
Ця ж газета зауважує, що Зубков із його знаннями «міг би тримати в шорах усіх, хто готовий кинути виклик „системі Путіна“, і тим , хто користується її плодами».
«Франкфуртер Альґемайне» висловлює припущення, що «як Президент Росії Зубков міг би взяти на себе роль регента», який, як вважають багато оглядачів, за будь-яких політичних сценаріїв забезпечить збереження нинішньої могутності Владіміра Путіна.
Впливове лондонське видання «Економіст» аналізує зміни політики ЄС щодо Москви і вважає, що спільнота «нарешті стала твердіше поводитися з Росією».
ЄС суворіше ставиться до Москви, а Європарламент думає, чи не зупинити будівництво газогону в Балтиці
Часопис вказує на те, що певну роль у змінах у російській політиці відіграв вересневий саміт ЄС у Португалії, який проходив за зчиненими дверима.
Хоча, на думку «Економіста», Брюсселеві ще далеко до єдності щодо справжньої чіткої «суворої політики» у стосунках із Москвою.
Польська «Ґазета Виборча» інформує про підготовку польським євродепутатом Мартіном Лібіцкім доповіді для Європейського Парламенту про екологічні та інші загрози будівництва північного газогону з Росії до ЄС дном Балтійського моря.
Сам автор заявив польським журналістам, що не виключає в доповіді заклику до зупинення реалізації цього проекту, насамперед, у зв’язку зі значними загрозами екології Балтики.