Доступність посилання

ТОП новини

Хав’єр Солана: Україна має подолати непрозорість політичного життя і здійснити конституційну реформу


Конституційні зміни 2004 року не забезпечили чіткого розподілу повноважень між гілками влади, і результатом цієї невизначеності стала боротьба за повноваження, чому також сприяла слабкість інститутів державної влади, заявив Генеральний секретар Ради міністрів ЄС і Верховний представник ЄС зі спільної зовнішньої політики і політики безпеки в інтерв’ю тижневикові «Дзеркало тижня». Провідний європейський політик повторив свою думку: «Вам слід навчитися грати за правилами, а не грати правилами». Але, додав він, спочатку потрібно ці правила встановити, і цей час «саме настав».


Конституційні зміни 2004 року не забезпечили чіткого розподілу повноважень між гілками влади, і результатом цієї невизначеності стала боротьба за повноваження, чому також сприяла слабкість інститутів державної влади, заявив Генеральний секретар Ради міністрів ЄС і Верховний представник ЄС зі спільної зовнішньої політики і політики безпеки в інтерв’ю тижневикові «Дзеркало тижня».

За його словами, головною причиною кількох політичних криз, які пережила Україна за останні кілька років, була саме непрозорість основних правил політичного життя, і нинішні дострокові вибори саме й мають розв’язати ці проблеми, щоб Україна могла й далі просуватися шляхом реформ.

Водночас Солана визнав, що вибори самі по собі не можуть вирішити всіх проблем. Але, сказав він, це «непоганий інструмент опитування громадської думки з приводу того, куди має рухатися країна і хто має нею керувати».

Провідний європейський політик повторив свою думку: «Вам слід навчитися грати за правилами, а не грати правилами».

Але, додав він, спочатку потрібно ці правила встановити, і цей час «саме настав».

Україні справді слід повернутися до питання конституційної реформи, щоб створити ефективну систему стримувань і противаг і підсилити державні інститути, а відповідь на запитання про конституційний устрій повинен дати український народ, вважає Хав’єр Солана.

А тим часом відсутність внутрішньої стабільності в Україні майже не вплинула на перебіг переговорів між нею і ЄС, сказав один із керівників Євросоюзу. І це, за його словами, є переконливим доказом того, що всі політичні сили в Україні підтримують її прагнення до тіснішого партнерства з Європейським Союзом.

Водночас він визнав, що політична нестабільність в Україні усе ж таки трохи позначилася на перебігу цих переговорів.

Відтак Солана наголосив, що поглиблення співпраці України й ЄС, як і колись, залежатиме від якості української демократії і проведених реформ.

«За ними ми будемо робити висновок про те, наскільки Україна може співпрацювати в багатьох галузях, які традиційно вважалися сферами внутрішньої політики. Реалізації цієї нової угоди сприятиме внутрішня стабільність в Україні і її просування шляхом політичних й економічних реформ», – заявив Хав’єр Солана.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG