Доступність посилання

ТОП новини

УЄФА закликає Україну вирішити транспортні проблеми до Євро-2012. Особливо вони актуальні у Львові


Галина Терещук Львів, 17 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Експерти УЄФА вважають, що інфраструктура – кількість готелів, автошляхи, аеропорти в Україні не спроможні прийняти велику кількість осіб, які прибудуть у 2012 на матчі Євро. Тому УЄФА закликає українців вирішувати проблеми транспорту. Особливо вона актуальна у Львові.


За останні два роки затори на дорогах у самому Львові стали звичним явищем. А на окремі магістральні дороги області припадає 20 тисяч автомобілів на добу. ДАІ щороку реєструє понад 15 тисяч нових машин в області.

Відтак транспортна проблема є однією з найболючіших для Львова. Особливо напередодні проведення матчів Євро-2012, коли прибуде велика кількість туристів і їм доведеться користуватись трамваями, тролейбусами і автобусами. Переважну більшість електротранспорту, який курсує містом, потрібно замінювати.

Потрібно чимало грошей

Радник міського голови Львова з питань проектування дорожнього руху Валерій Астаф’єв в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що існує загальна транспортна схема генерального плану і комплексна схема організації дорожнього руху у центральній частині міста. Для їх реалізації потрібно 2 мільярди 200 мільйонів гривень. Таких грошей наразі немає.

Валерій Астаф’єв: «Очікується бюджетне фінансування, а ще один шлях вирішення, який озвучив міський голова, – це перерозподіл міських податків на користь міста, збільшення частки, яка залишається у місті до 80%. І без бюджетного фінансування цих грошей вистачить на вирішення транспортних проблем».

Будівництво автодоріг, їхній ремонт, організація дорожнього руху, закупівля громадського транспорту – це ті проблеми, які мають бути вирішені мерією за рік-два. В іншому випадку, матчі чемпіонату Євро-2012 у Львові можуть бути під загрозою зриву.

У Львові хочуть розвивати електротранспорт

Нині транспортна ситуація у Львові подібна до тієї, яка була у Парижі та Дрездені. У цих та інших європейських містах вдалося розвантажити від машин центральні частина міста. Багато з них вирішили цю проблему завдяки розвиткові електротранспорту. Тому нині львівська мерія схиляється до подібного вирішення проблеми, тобто будувати окремі трамвайні смуги, які б не перешкоджали автомобільному рухові.

Однак санітарні служби Львова виступають проти будівництва нових трамвайних колій біля житлових будинків, мовляв, це створить високий рівень шуму у місті. У відповідь міські чиновники зазначають, що трамвайні колії будуватимуть за європейськими стандартами, безшумні.

Наразі плани щодо вирішення транспортних проблем у Львові залишаються лише на папері.
XS
SM
MD
LG