Відтак транспортна проблема є однією з найболючіших для Львова. Особливо напередодні проведення матчів Євро-2012, коли прибуде велика кількість туристів і їм доведеться користуватись трамваями, тролейбусами і автобусами. Переважну більшість електротранспорту, який курсує містом, потрібно замінювати.
Потрібно чимало грошей
Радник міського голови Львова з питань проектування дорожнього руху Валерій Астаф’єв в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що існує загальна транспортна схема генерального плану і комплексна схема організації дорожнього руху у центральній частині міста. Для їх реалізації потрібно 2 мільярди 200 мільйонів гривень. Таких грошей наразі немає.
Валерій Астаф’єв: «Очікується бюджетне фінансування, а ще один шлях вирішення, який озвучив міський голова, – це перерозподіл міських податків на користь міста, збільшення частки, яка залишається у місті до 80%. І без бюджетного фінансування цих грошей вистачить на вирішення транспортних проблем».
Будівництво автодоріг, їхній ремонт, організація дорожнього руху, закупівля громадського транспорту – це ті проблеми, які мають бути вирішені мерією за рік-два. В іншому випадку, матчі чемпіонату Євро-2012 у Львові можуть бути під загрозою зриву.
У Львові хочуть розвивати електротранспорт
Нині транспортна ситуація у Львові подібна до тієї, яка була у Парижі та Дрездені. У цих та інших європейських містах вдалося розвантажити від машин центральні частина міста. Багато з них вирішили цю проблему завдяки розвиткові електротранспорту. Тому нині львівська мерія схиляється до подібного вирішення проблеми, тобто будувати окремі трамвайні смуги, які б не перешкоджали автомобільному рухові.
Однак санітарні служби Львова виступають проти будівництва нових трамвайних колій біля житлових будинків, мовляв, це створить високий рівень шуму у місті. У відповідь міські чиновники зазначають, що трамвайні колії будуватимуть за європейськими стандартами, безшумні.
Наразі плани щодо вирішення транспортних проблем у Львові залишаються лише на папері.