Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську провели конкурс соціальної реклами


Ярослав Гребенюк Луганськ, 17 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні в Луганську під егідою мерії пройшов конкурс соціальної реклами. Цього року автори кращих соціальних плакатів отримали грошові премії. Моральне задоволення також стане відчутнішим – переможці будуть розміщені на білбордах міста.

"Купую душі" - Андрій Дрозд
Призовий фонд конкурсу соціальної реклами не надто великий. Дві з половиною тисячі гривень виділила луганська мерія на його підтримку. Проте автори робіт раді й цьому.

Луганські дизайнери досягали призових місць і на всеукраїнських конкурсах соціальної реклами, виставлялися й на малій батьківщині. Але увага влади обмежувалася обіцянками, а переможці отримували як максимум усні подяки та грамоти.

Інструмент впливу на громадську свідомість

Схоже, сьогодні влада зрозуміла, від якого потужного інструменту впливу на громадську свідомість вона так довго відмовлялась.

"Тверезий смак" - Наталя Сафонова
Начальник управління внутрішньої політики Луганської міської ради Сергій Чебаненко зазначив: «2002 року, коли виникло питання з комунальних платежів, була дуже проста реклама на білбордах. Ми написали, скільки ми, луганці, винні за комунальні послуги – за газ тощо. І упродовж двох-трьох місяців платежі зросли на 25 відсотків».

Чи стане нинішній конкурс таким самим ефективним прищеплення здорового способу життя та моральних цінностей, начальник управління внутрішньої політики прогнозувати не береться. Але він сподівається, що соціальні білборди не залишаться непоміченими.

«Ми формуємо духовні та моральні цінності»

"Кохай!" - Антон Кошель
У цьому переконаний і голова луганського осередку Союзу рекламістів України Андрій Дрозд: «На відміну від комерційної реклами, яка має формувати споживача, продавати йому щось, ми формуємо духовні та моральні цінності, сприяємо демократичному розвитку суспільства».

Підсумки конкурсу зведені у два рейтинги. Один складали професіонали. Вони визначили офіційні призові місця. Інший рейтинг склали за результатами опитування мешканців міста. Величезний банер із конкурсними роботами організатори виносили упродовж вихідних у сквери та на площі Луганська.

Луганець Олег Клименчуков поділився своїми враженнями: «Що мені особливо сподобалось – організатори роздавали анкети, де можна було виділити найкращі роботи. Люди можуть по-різному сприймати один плакат, але на основі думки більшості можна сміливо відправляти плакат у друк, виставляти на білборд, у будь-які людні місця».

Луганці заповнили кілька сотень анкет. Автори десяти робіт отримають дипломи конкурсу. Також ці плакати з’являться на вулицях міста.

Друкувати та розміщувати соціальні плакати будуть безкоштовно партнери конкурсу. Але час соціальної реклами для Луганська наступить лише у жовтні. Найближчі півмісяця переважна більшість білбордів буде зайнята передвиборчою політичною рекламою.
XS
SM
MD
LG