При цьому він не уточнив змісту документа, який надіслали до Києва.
Представник російської генпрокуратури заявив, що спільна робота з українською стороною в цій справі відбувається «в конструктивному і діловому дусі», і закликав «не політизувати так звану справу Ющенка».
Коментуючи заяви про те, що російська сторона відмовляється видати підозрюваних у цій справі, він також заявив російському агентству «Інтерфакс»: «Жодного запиту з Києва про екстрадицію яких-небудь осіб у цій справі до Генпрокуратури Росії не надходило, i відповідно відповіді з цього питання не було».
Тиждень тому заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий заявив, що «найближчим часом» у Росії працюватиме українсько-російська експертна група у справі отруєння Віктора Ющенка. За його словами, домовленостей із Генпрокуратурою Росії досягли після того, як Президент України публічно звинуватив Росію у блокуванні слідства.
Тим часом Генеральна прокуратура України тоді ж повідомила, що Росія погодилася надати на аналіз зразки діоксину свого виробництва.
По тому в Росії уточнили, що самі досліджуватимуть свої зразки діоксину на прохання Києва, але Україні їх на дослідження не нададуть.
У повідомленні Генпрокуратури України мовилося, що 12 вересня вона отримала згоду Генпрокуратури Росії на свій запит про таке дослідження, який українська сторона надіслала в грудні минулого року.
Водночас у Генеральній прокуратурі Росії заявили, що отримали таке звернення від України 7 вересня, навела слова чергового прокурора в Москві газета «Комерсант-Україна».
11 вересня Віктор Ющенко повторив, що Росія гальмує розслідування справи про його отруєння у 2004 році.
«Зроблений аналіз діоксину з усіх лабораторій світу, крім російської. Сподіваємось, що в майбутньому будуть зроблені ці дослідження. Ті три чоловіки, які найбільш потрібні для слідства, сьогодні перебувають у Росії. На запит Генеральної прокуратури, в тому числі й грудневий, який я особисто передав і попросив Президента Росії надати всіляку допомогу, щоб ці люди постали перед українським слідством, поки що відповіді немає», – сказав Ющенко.
Напередодні він заявив про це саме в інтерв’ю низці провідних західних видань.
Після отруєння у вересні 2004 року тодішнього кандидата на Президента Віктора Ющенка встановили, що його отруїли одним із різновидів високоотруйної сполуки – діоксину.
Це викликало не підтверджені досі припущення про можливу причетність Кремля. Москва таку причетність відкидає.
Матеріали до теми:
Генпрокуратура України: Росія погодилася надати на аналіз зразки діоксину свого виробництва для розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка Найближчим часом у Росії працюватиме українсько-російська експертна група у справі отруєння Віктора Ющенка – Секретаріат Президента Після закінчення слідства щодо отруєння Віктора Ющенка стане відомою роль деяких українських політиків у цій справі Віктор Ющенко заявляє, що Росія блокує розслідування його отруєння