Доступність посилання

ТОП новини

Москва відповіла на запит Києва в справі про отруєння Віктора Ющенка, але не каже, що саме


Генеральна прокуратура Росії надіслала відповідь українським колегам на їхній запит про правову допомогу в розслідуванні справи про отруєння нинішнього Президента Україна, повідомляє з Москви низка російських агентств, цитуючи неназваного чільного представника Генпрокуратури Росії. При цьому він не уточнив змісту документа, який надіслали до Києва. Представник російської генпрокуратури заявив, що спільна робота з українською стороною в цій справі відбувається «в конструктивному і діловому дусі», і закликав «не політизувати так звану справу Ющенка».


Генеральна прокуратура Росії надіслала відповідь українським колегам на їхній запит про правову допомогу в розслідуванні справи про отруєння нинішнього Президента Україна, повідомляє з Москви низка російських агентств, цитуючи неназваного чільного представника Генпрокуратури Росії.

При цьому він не уточнив змісту документа, який надіслали до Києва.

Представник російської генпрокуратури заявив, що спільна робота з українською стороною в цій справі відбувається «в конструктивному і діловому дусі», і закликав «не політизувати так звану справу Ющенка».

Коментуючи заяви про те, що російська сторона відмовляється видати підозрюваних у цій справі, він також заявив російському агентству «Інтерфакс»: «Жодного запиту з Києва про екстрадицію яких-небудь осіб у цій справі до Генпрокуратури Росії не надходило, i відповідно відповіді з цього питання не було».

Тиждень тому заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий заявив, що «найближчим часом» у Росії працюватиме українсько-російська експертна група у справі отруєння Віктора Ющенка. За його словами, домовленостей із Генпрокуратурою Росії досягли після того, як Президент України публічно звинуватив Росію у блокуванні слідства.

Тим часом Генеральна прокуратура України тоді ж повідомила, що Росія погодилася надати на аналіз зразки діоксину свого виробництва.

По тому в Росії уточнили, що самі досліджуватимуть свої зразки діоксину на прохання Києва, але Україні їх на дослідження не нададуть.

У повідомленні Генпрокуратури України мовилося, що 12 вересня вона отримала згоду Генпрокуратури Росії на свій запит про таке дослідження, який українська сторона надіслала в грудні минулого року.

Водночас у Генеральній прокуратурі Росії заявили, що отримали таке звернення від України 7 вересня, навела слова чергового прокурора в Москві газета «Комерсант-Україна».

11 вересня Віктор Ющенко повторив, що Росія гальмує розслідування справи про його отруєння у 2004 році.

«Зроблений аналіз діоксину з усіх лабораторій світу, крім російської. Сподіваємось, що в майбутньому будуть зроблені ці дослідження. Ті три чоловіки, які найбільш потрібні для слідства, сьогодні перебувають у Росії. На запит Генеральної прокуратури, в тому числі й грудневий, який я особисто передав і попросив Президента Росії надати всіляку допомогу, щоб ці люди постали перед українським слідством, поки що відповіді немає», – сказав Ющенко.

Напередодні він заявив про це саме в інтерв’ю низці провідних західних видань.

Після отруєння у вересні 2004 року тодішнього кандидата на Президента Віктора Ющенка встановили, що його отруїли одним із різновидів високоотруйної сполуки – діоксину.

Це викликало не підтверджені досі припущення про можливу причетність Кремля. Москва таку причетність відкидає.

Матеріали до теми:

• Генпрокуратура України: Росія погодилася надати на аналіз зразки діоксину свого виробництва для розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка • Найближчим часом у Росії працюватиме українсько-російська експертна група у справі отруєння Віктора Ющенка – Секретаріат Президента • Після закінчення слідства щодо отруєння Віктора Ющенка стане відомою роль деяких українських політиків у цій справі • Віктор Ющенко заявляє, що Росія блокує розслідування його отруєння
XS
SM
MD
LG